Kahta Objektif Haber

ADIFED’de Sevinçtekin Dönemi

ADIFED’de Sevinçtekin Dönemi
529
16 Haziran 2019 - 17:38

Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun (ADIFED) gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu toplantısında, Başakşehir Adıyamanlılar Derneği (BADER) Başkanı Hüseyin Sevinçtekin yeni başkan seçildi.

ADIFED’in Olağanüstü Genel Kurulu, Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’daki genel merkezinde gerçekleştirildi.

Kurul toplantısına, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Adıyaman eski Milletvekili Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün,  Gerger Belediye Başkanı Erkan Aksoy, İnlice Belediye Başkanı Ebubekir Ümürhan, MHP MYK Üyesi Sedat Yaşar, Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Olağanüstü Genel Kurulun Divan Başkanlığını Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Karlı, üyelikleri ise Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ramazan Aksoy ve Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Melik yaptı.

Tek liste ile gidilen seçimde BADER Başkanı ve Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sevinçtekin oy birliği ile ADIFED’in yeni başkanı seçildi.

Yaklaşık 5 yıldır ADIFED’in başkanlığını yapan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, görevi yeni başkan Hüseyin Sevinçtekin’e devretti.

Kurul toplantısında konuşan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Aybak,”STK’ların kıymetini bilmek lazım. 23 Haziran’da İstanbul’umuzu ilgilendiren önemli bir genel seçim var. Bu seçimin İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olasını diliyorum.”  dedi.

Görevi devreden Hüseyin Sevinçtekin, kurul toplantısına katılan herkese teşekkür etti. ADIFED’in önceki yönetimine teşekkür eden Sevinçtekin şöyle devam etti:

“Federasyonda emeği geçen başkanlarımıza, dernek başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Federasyonumuzun çok büyük faaliyetleri oldu. Federasyonun kuruluşunun hemen sonrasında Türkiye’deki bütün Adıyamanlı STK başkanlarımızı Adıyaman’da toplayarak İstanbul’da STK zirvesi yapıldı. Akabinde gençlerimize yönelik çok önemli bir faaliyet olan kitap okuma yarışmaları gerçekleştirildi. Adıyaman belediyesi ve Adıyaman Valiliği’nin destekleri ile Adıyaman ile adeta bağları kopan İstanbul’daki Adıyamanlı gençlerimize kültür gezileri düzenledik. Yine Adıyaman birlik ve beraberlik geceleri düzenledik. Son olarak İstanbul Yenikapı’da Adıyaman Tanıtım Günleri düzenlendi. Adıyaman’ımızın değerlerini, kültürlerini bütün İstanbul’a ve Türkiye’ye tanıtmış olduk.”

Görevi Hüseyin Sevinçtekin’e devreden Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ise, STK’ların öneminden bahsetti. STK’ların içinde bulunmak, hemşerilerimizin dertleri ile dertlenmek olduğunu vurgulayan Dursun, “Yani topluma faydalı olmaktır. Topluma, hemşerilerimize faydalı olurken birçok şeyden fedakarlık yapmak zorundasınız. Bu çok önemli bir vasıftır. Bu vasfı taşımak, toplumun derdi ile dertlenmek büyük bir vicdani sorumluluktur. İnşallah Hüseyin başkan ve yeni yönetim bu yükü alacak ve bir sonraki başkana devretmek için çok çalışacaklar” ifadelerini kullandı.

Dursun, yeni yönetime başarılar diledi.

Kurula katılan Adıyaman Milletvekilleri Muhammed Fatih Toprak, İbrahim Halil Fırat, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, önceki dönem Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, belediye başkanları ve Dernek Başkanları da birer selamlama konuşması yaparak Hüseyin Sevinçtekin ve yeni yönetime başarılar diledi.

Program, konuşmaların ardından sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023