Kahta Objektif Haber

Adıyaman Valiliği: Vaka Sayısındaki Artış Tehlikeli Seviyede

Adıyaman Valiliği: Vaka Sayısındaki Artış Tehlikeli Seviyede
384
16 Temmuz 2020 - 11:32

Adıyaman Valiliği, kent genelinde koronavirüs vakalarında son dönemde artış olduğunu belirterek, vatandaşların maske, el hijyeni ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyması gerektiğini ifade etti.

Yeni tip koronavirüs vakaları son dönemde artış gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Valilik, vatandaşları maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Küresel bir salgın olan Koronavirüs salgını ile mücadelemiz devam ediyor. İlimiz genelinde son günlerde pozitif vakalarda öngörümüzün ötesinde bir artış gözlenmektedir. Maalesef bu eğilim artarak devam etmektedir. Koronavirüs salgını ile mücadelede elde ettiğimiz kazanımları ne yazık ki yapılan düğün, nişan, taziye, akraba, eş ve dost ziyaretleriyle tehlikeye atıyoruz. Bu törenlerde fiziki mesafe kuralı başta olmak üzere alınması gereken tedbirlere yeterince riayet edilmediği ve toplum sağlığının riske atıldığı görülmektedir.”

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAMALI

“Bugüne kadar yapılan başarılı çalışmaların boşa gitmemesi ve daha katı tedbirlerin uygulanması zarureti doğmaması için vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan daha dikkatli olması, maskesiz sokağa kesinlikle çıkmaması, bunun yanında el hijyenine ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyulması önem arz etmektedir.”

TEDBİRLERE UYMALIYIZ

“Bu çerçevede, İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu kararlar ve tedbirlere uyma konusunda vatandaşlarımızın göstereceği gayret genel durumu olumlu yönde değiştirecektir. Vatandaşlarımızın sevinçlerini acıya dönüştürmemeleri için alınan kurallara uyulmasını, kurallara riayet kendimize olduğu kadar yakınlarımıza ve diğer insanlara duyduğumuz saygının göstergesidir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023