Kahta Objektif Haber

Adıyamanlı Küçük Yazar’a Yoğun İlgi

Adıyamanlı Küçük Yazar’a Yoğun İlgi
220
10 Ekim 2019 - 10:00

TÜYAP, Türkiye Yayıncılar Birliği ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) desteği ile düzenlenen 7’nci Diyarbakır Kitap Fuarına 160 yayınevi ve 250 yazar katıldı.

Diyarbakır Kitap Fuarına katılan yazarlar arasına en çok dikkat çeken yazarlarda biri de 9 yaşında yazdığı 4 kitap ile Türkiye’nin en küçük yazarı ünvanını kazanan Hüseyin Mirhat COŞKUN oldu. Başta öğrenciler olmak kitapseverler küçük yazara yoğun ilgi gösterdi.

“Yazının Kadim Coğrafyası” sloganıyla düzenlenen ve 175 bin üzerinde kitapsever ağırlayan fuarda “Kahraman Denizci” ve “Gizemli Orman” hikâye kitaplarını okurlarına imzalayan küçük yazar Hüseyin Mirhat COŞKUN:

“İlk defa bir kitap fuarına katılıyorum. Burada okurlarımla buluştum. Kitap dostlarına kitap imzalıyorum. Kitapseverlerle kitaplar üzerine konuşuyoruz. Ayrıca bize gösterilen yoğun ilgiden çok memnunuz.” dedi.

Küçük yazar COŞKUN, kitap fuarındaki imza etkinliğinden sonra Diyarbakır BİLSEM’de “kitap ve teknoloji” konulu söyleşiye katıldı. Aynı zaman da iyi bir okuyucu olan H. Mirhat COŞKUN söyleşide kitap okumanın önemini ve teknolojik ürünlerin yanlış kullanılması üzerinde durdu. Söyleşiden sonra küçük okurlarına kitaplarını imzalayan COŞKUN söyleşide şunları vurguladı:
“İyi bir okur olmadan iyi bir yazar olamayız. Onun için her gün bir kitap okuyorum. Bu okuma alışkanlığım anaokulundan beri devam ediyor. Sizin de çok kitap okuyup güzel başarılara imza atacağınıza inanıyorum”

Türk edebiyatının en küçük yazarını ağırlamaktan memnun olduğunu vurgulayan Diyarbakır BİLSEM Müdür Yardımcısı Sait ATLI ise: “Bugün Türkiye’nin en küçük yazarını ağırladık. Küçük yazarımızın öğrencilerimize rol model olması amacıyla kurumumuzda söyleşi düzenledik. Öğrencilerimiz üzerinde etkili olan söyleşi çok verimli geçti. Bundan dolayı yazar Hüseyin Mirhat COŞKUN’a ve emeği geçen herkese teşekkür derim.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Bu alana REKLAM verebilirsiniz
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Kahta Objektif, kendine duyulan güveni korumak için çalışır. Copyright [ 2016 - 2020 ] All Rights Reserved