Kahta Objektif Haber

Afetzedelere Yönelik Kanun Teklifi Kabul Edildi

Afetzedelere Yönelik Kanun Teklifi Kabul Edildi
350
12 Haziran 2020 - 22:23

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Elazığ’daki depremde evleri hasar gören vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman’da evleri hasar gören afetzedelere destek verilmesini içeren kanun teklifinin TBMM plan ve bütçe komisyonunda kabul edildiğini söyledi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Milletvekili Toprak, şu ifadeleri kullandı:

“İlimiz Gerger, Sincik ilçeleri ve çevresinde depremden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini içeren kanun teklifi meclisimizde kabul edilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın fen heyetlerince tespit edilmiş yıkık, ağır veya orta hasarlı konut, ahır ve iş yerlerinden hak sahibi olan afetzedelere gerekli destek sağlanacak. Depremde orta hasarlı olduğu tespit edilen konut, iş yeri veya ahır sahibi afetzedelere ise yine söz konusu kanun hükümleri kapsamında kredi desteği de verilecek. Allah’a şükürler olsun ki; Türkiye bugün emin ellerde. Devletimiz güçlü, kudretli bir devlet, afet olduğunda gerekli her şeyi yapabilecek durumda. Büyük geçmiş olsun. Allah Ülkemize bir daha deprem acısı yaşatmasın. Kaybettiğimiz canlara tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Bu konunun çözümünde destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, sayın bakanlarımıza, milletvekili arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023