Kahta Objektif Haber

AK Parti’de Video Konferanslı Toplantı

AK Parti’de Video Konferanslı Toplantı
321
29 Nisan 2020 - 8:06

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin başkanlığında, video konferans yöntemiyle Milletvekilleri, İl Genel Meclis,  İl,İlçe, belde belediye ve teşkilat başkanlarıyla bir araya gelerek ülke ve Adıyaman gündemi ile  ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

Milletvekilleri i.Halil Fırat ve Yakup Taş’ın mazeretlerinden dolayı katılamadığı toplantıya AK Parti Genel Merkez Disiplin kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Milletvekili M.Fatih Toprak , İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yalçın’ın yanı sıra ilçe ve belde belediye başkanlarıyla, teşkilat başkanları katıldı.

Toplantının başında teşkilat çalışmalarıyla ilgili kısa bir bilgi veren Başkan Dağtekin, Adıyaman teşkilatları olarak   başarıyla bu sürecin üstesinden geleceklerini vurguladı.

Daha sonra konuşan AK Parti  Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, pandemi sürecinde  teşkilatlara ve belediye başkanlarında büyük görevler düştüğünü ifade ederek “Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep  Tayyip Erdoğan’ın etkili koordinasyonu ve cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin basiretli çalışmalarıyla bu hassa süreç başarılı bir şekilde yönetiliyor. AK Parti’mizin 2002 yılından bu yana ilmek ilmek dokuduğu alt gelir gruplarına ulaşma ve sahiplenme politikası, bu dönemde  somut sonuçlar verdi. Her ne kadar bir izolasyon döneminde olsak ta hem siyasi hem de ekonomik istikrarın devamı için büyük çabalar sarf etmekteyiz. Özellikle Adıyaman’ımıza yatırımların aksamaması için Ankara’da görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Her bir ilçemizin, beldemizin hatta köylerimizin yaşadıkların sorunlarını yakından takip ediyor ilgili bakanlıklara taleplerimizi iletiyoruz.  Örneğin; Ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında Adıyaman il genelinde 1 ve 2 nci faz kapsamında toplam 60 bin 795 kişiye 60 Milyon 795 Bin TL yardım yapıldı. KÖYDES kapsamında, il ve ilçelerimize bağlı köylerimizin alt ve üst yapı giderleri için toplamda 41.566.057 TL ödenek aktarıldı. Bunların yanı sıra bu süreçte sağlık ve tarım gibi stratejik alanlarda hükümetimiz Adıyaman’a özel bir ihtimam gösterdi. Ramazan’ın bereketi ile birlikte oldukça verimli geçen bu toplantımızın sık sık yapılmasında fayda var. Bu vesile ile bizleri bir araya getiren İl Başkanımız Mehmet Dağtekin şahsında bütün başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Rabb’im emeğimizi hayra tebdil eylesin” dedi.

AK Parti Milletvekili Muhammet Fatih Toprak ise AK Parti teşkilatlarının ve belediye başkanlarının bu süreçte yaptığı çalışmaların taktire şayan olduğunu dile getirerek “Sayın Cumhurbaşkanımız Erdogan liderliğinde, güçlü sağlık sistemi, sosyal yardımlardaki başarısı ve zamanında alınan tedbirler ile birçok ülkeye örnek oldu. Özellikle Vefa ve Sosyal Dayanışma Grupları bu dönemde önemli bir ol üstlendi. Başta valiliğimiz ve belediye başkanlarımız olmak üzere gece gündüz demeden çalışan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten bizim gururumuz oldular. İnşallah bu zor günleri en kısa sürede geride bırakacağımız. Birlik ve beraberliğimize güç katan bu toplantımıza katkı veren il başkanımıza, belediye başkanlarımıza ve teşkilat başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 COVID-19 tedbirlerimiz kapsamında milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi il, ilçe, belde, belediye ve teşkilat başkanlarıyla yaptıkları bu toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Dağtekin ise konuşmasında, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle mücadelede en başından bu yana son derece titizlikle ve profesyonelce yürütülen önlem ve alınan kararların Adıyaman’da sonuç vermeye başladığını dile getirerek “. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ki Hükümet Sistemi’nin hızlı karar alma, sahaya yansıtma, koordinasyon ve sonuç alma gücü Adıyaman’a da en üst seviyede yansıdı. Şu an belediyemiz olmayan yerlerle ilgili de ilçe ve belde teşkilatlarımız aracılığıyla, tek bir vatandaşımızın mağdur olmaması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu toplantıdaki amaçlarımızdan biri de özellikle teşkilat başkanlarımızın talep ve sorunlarını en birinci ağızdan dinlemektir. Sağ olsun milletvekillerimiz, Adıyaman’dan gelen tüm taleplerimizi ve isteklerimizi yerine getirmek için büyük gayretler sarf ediyorlar. İnşallah bu toplantılarımız belli periyotlarla devam edecektir. Bu vesile ile toplantımıza teşrif ederek katkı veren milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il genel meclis ve teşkilat başkanlarımızın her birine sonsuz şükranlarımı sunuyor, ülkemiz ve şehrimiz için çalışan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise  koronavirüs tedbirleri kapsamında belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek “Adıyaman halkının daha iyi ve güzel bir kente kavuşturmak için belediye olarak çalışmalarımız aksatılmadan devam ediyor. Elbette tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde zor bir süreçten geçiyor. Bizler her şeye rağmen verdiğimiz vaatleri yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bir nebze destek olmak için sosyal yardımları valiliğimiz koordinasyonunda vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik kırsal bölgelerde faaliyetlerine devam ettiklerini belirten İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ise “İl Genel Meclisi olarak  hizmetlerimizi aksatmayacak şekilde tedbirlerimizi aldık. Köylerimizden gelen talepleri kayıt altına alarak , talep sahibine mutlaka geri dönüş sağlıyoruz. Alınan tedbirlerin sahada rahat bir şekilde işletilebilmesi için köy muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda il genel meclis, belediye ve teşkilat başkanları tek tek söz alarak Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi vererek sorun ve taleplerini dile getirdiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023