Kahta Objektif Haber

AK Parti’den Meclis Değerlendirme Toplantısı

AK Parti’den Meclis Değerlendirme Toplantısı
500
16 Nisan 2019 - 11:14

AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti ilçe teşkilatında bir araya gelerek ilk belediye meclis toplantısını değerlendi.

AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, Belediye Meclis üyeleri toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek yapılacak tüm hizmetlerde AK Parti olarak tam destek vereceklerini söyledi.

“KAHTA’NIN FAYDASINA OLACAK HER ŞEYDE YANINDAYIZ”

Cumhuriyet tarihinde ilk kez Kahta’da belediye başkanları ile meclis aritmetiği farklı bir ortamda oluştuğunu belirten AK Parti Belediye Meclis Üyeleri adına konuşan Grup Başkanvekili Belediye Meclis Üyesi Sırrı Öztürk, Kahta’nın faydasına olacak her şeyde, Belediye Başkanı Yusuf Turanlı’nın kesinlikle yardımcısı ve destekçisi olacağını söyledi.

İnsanların iradesinin tecelli ettiği sonuca saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Grup Başkanvekili Sırrı Öztürk, “Bugün ilk belediye meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinde ilk kez Kahta’da belediye başkanları ile meclis aritmetiği farklı bir ortamda oluşmuştur. Rakamsal olarak AK Parti grubunun rakamsal fazlalığı, Saadet Partisi’nin Başkanlığı’nın bulunduğu Parti’den farklı olmuştur. Bizler toplantı katılmadan önce grubumuzla birkaç defa kendi aramızda toplantılar yaptık. Önce grubumuz, grup temsilcisi olarak sağ olsunlar beni önerdiler. Bizim normalde grup başkanımız her zaman ilçe başkanımızdır. Ama mecliste grup başkanvekili olarak, arkadaşlar yaptıkları istişareler ile bizleri önerdiler. Bizler de bu toplantılar neticesinde Kahta’mıza nasıl faydalı oluruz. Çıkan bu sonucu nasıl değerlendirilir. Kahta’ya hangi konularda nasıl faydalı oluruz diye iki sefer üst üste toplantıya gitmeden önce istişarelerimizi, fikirlerimizi üst üste koyarak kararlar aldık. Şimdi diyoruz ki Kahta da dediğimiz gibi ilk defa bir iktidar partisi ile başkanın seçildiği başka bir parti ile sayısal çoğunluğu olmuştur. Biz bunu bir farklılık gibi değil bunu Kahta’nın faydasına nasıl çeviririz diye arkadaşlarla istişare yaptık.

“İNSANLARIN İRADESİNİN TECELLİ ETTİĞİ SONUCA SAYGI GÖSTERMESİ GEREKİR”

Kahta’nın faydasına olacak her şeyin kesinlikle ve kesinlikle yardımcısı olacağız. Destekçisi olacağız. İnsanların iradesinin tecelli ettiği sonuca saygı göstermesi gerekir. Bu anlamda arkadaşlarımızla beraber seçimi kazanan Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı’yı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Belediye Başkanı Yusuf Turanlı sağ olsun nezaket göstererek kendisi bizi kapıda karşıladı. Kahta da ilkleri hep beraber imza attığımızı gördük. İçeride ise istişareler yaparak meclisin önemine vurgu yaptık.

Daha sonra da Belediye Meclis Toplantısına geçtik. AK Partili Belediye Meclis Üyeleri olarak kendi fikir ve düşüncelerimizi başkana ilettik.
Meclis gündemi 3 maddeden ibaretti. Gündem görüşmesinde, bizim AK Parti grubumuz adına yeri geldiğinde oradaki önerilerimiz ile görüşlerimizi ifade etmeye çalıştık.

Daha sonra gündem maddeleri okunduktan sonra seçime gidildi. Yapılan seçim sonucunda AK Parti’nin önerdiği Ömer armağan ve Bünyamin Balcı Katip üyeleri olarak koltuğunda yerlerini aldılar.

Belediyede 1 yıl süreyle çalışacak daim encümenlerin seçiminde iki tane arkadaşımız grubumuz adına Abdülkadir Aydın ve Enver Dinçer 1 yıllığına daimi encümen seçilmiş oldular.

Meclis Başkan Vekilliği seçiminde ise AK Parti’nin önerisi ile Ramazan Çakmak ve Halit Kaya seçildi.

Bizler, divanda gördüğünüz eksikleri, arkadaşlarımız uyarısıyla önergede bulunduk. Özellikle komisyon kurulması yönünde Başkan, bizim önerdiğimiz gündemleri okudu. Önergelerin tümüyle, önümüzdeki ilk meclis toplantısına alacağını söyledi. Ayrıca, başkana ilettiğimiz 6 maddenin orada değerlendireceği belirtildi.” şeklinde konuştu

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023