Kahta Objektif Haber

AK Parti’nin Yerel Seçim Hazırlığı

AK Parti’nin Yerel Seçim Hazırlığı
779
15 Ekim 2018 - 18:10

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’in geçtiğimiz günlerde yapılan Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekili İ.Halil Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, ilçe teşkilat başkanları ve belediye başkanlarının yanı sıra belde teşkilat başkanları ve belediye başkanları , mahalle temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştiğini hatırlatarak,  31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler dolayısıyla bu toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

AK Parti Adıyaman teşkilatının bütün kademeleriyle yürekten bir çalışma yaptığını dile getiren Dağtekin, sandık yönetimi ile ilgili yeni bir modeli uygulamaya başladıklarını söyledi. Dağtekin açıklamasında şunları söyledi.

“Aylık mutat olarak yaptığımız Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nı büyük bir katılım ve heyecanla gerçekleştirdik. Yerel yönetimler seçimi sürecinde  Bu teşkilatımızın bütün kademeleriyle, milletvekillerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ilçe ve belediye başkanlarımızla birlikte, daha iyi sonuç odaklı çalışmalar içerisinde olacağız. Bu minvalde İstanbul teşkilatımızın otuz yıldır uyguladığı bir modeli Adıyaman’da da sandık bazlı bir çalışma  uygulayacağız yürüteceğiz. Yani  her mahallede sandıklar kaç taneyse bu doğrultuda sandık yönetimini oluşturacağız. Bunun ilk örneğini de Merkez İlçe Başkanlığı teşkilatımızda uygulamaya başladık. Pilot mahalle olarak ta Bahçeli Evler Mahallesini seçtik.Pilot bölge olarak seçtiğimiz bu mahallemizde ilk toplantımızı gerçekleştirdik.  Yaptığımız istişare ve değerlendirme toplantısında  mahallemizde bulunan sokakların tamamını kontrol altında tutabilecek,  bu sokaklarda ikamet eden vatandaşlarımızın hangi sorunları var bunları tespit etmeye başladık. Bunların yanı sıra seçmen sosyolojisini ve nabzını mercek altına almayı amaçlıyoruz. Bizlere oy vermeyen vatandaşlarımızın nedenleri üzerinde  teşkilatımızla birlikte ciddi bir çalışma yürüteceğiz. Başta da belirttiğim gibi bu modeli öncelikli olarak merkez ilçe teşkilatımızla başlatıp daha sonra tüm ilçe teşkilatlarımıza yayacak şekilde hayata geçireceğiz. Bu model bizim ana eksenimiz olacak. “

Sözlerinin devamında çarpıcı ifadeler de kullanan Dağtekin özellikle makam ve mevkilerin geçici olduğuna dikkat çekerek “Hem  teşkilat olarak  hem de bütün birimler olarak şunun farkındayız;  her birimizin kaldığı mekanlar makamlar geçicidir. Tıpkı dünyaya gelip, gideceğimiz gibi. Madem ki bu makamlara geçici süreyle gelmişiz o zaman oturduğumuz makamın hakkını vermemiz gerekiyor. Her birimiz bir dava adamı şuuruyla mücadele etmemiz gerekiyor.Bizler dakikanın, saniyenin hesabının verildiği bir anlayışın, bir medeniyetin, bir kültürün sahipleriyiz. Miskali Zerre kadar hayır yapan, miskali zerre kadar şer yapan bunun karşılığını öteki dünyada görecektir, şeklinde bir inancın sahipleriyiz. Dolayısıyla hepimizin görevlerimizi çok iyi yapmamız, çok çalışmamız gerekir.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023