Kahta Objektif Haber

‘Alan Değişikliği Talebi Karşılanmalıdır’

‘Alan Değişikliği Talebi Karşılanmalıdır’
806
30 Temmuz 2018 - 14:52

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz öğretmenlerin alan değişikliği talebiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “Hiç bir öğretmen istemediği alanda zorunlu olarak kalmamalı” diyen Deniz, meslek liseleri aleyhine katsayı kaynaklı alan daralması yüzünden 28 Şubat’ın faturasını hala yaşayan ve alanı dışında Sınıf Öğretmenliği yapan birçok öğretmen bulunduğunu söyledi.

Öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili taleplerinin tam ve doğru biçimde anlaşılmadığının altını çizen Deniz, “Alan Değişikliği talebi bir fantezi değil. Öğretmenin huzursuz olduğu ve eş tayini yapamadığı için zorunlu branş değişikliği yapması dahil, istihdamının alan dışında yapıldığı yerde kendini verimsiz görmesinden kaynaklanan bir sonuçtur” şeklinde konuştu.

“İç huzuru olmayanın iş huzuru da olmaz” ifadelerini kullanan Ali Deniz eğitimde öğretmen verimliliğinin arttırılması ve çalışma huzurunun sağlanması için Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği talebini gündeminden düşürmemelidir. Alan değişikliği isteğinin yerine getirilmesi devlete kereminden bir şey kaybettirmez. KİK toplantılarında sürekli gündeme getirilen ve KİK tutanaklarında yer verilen bu talep karşılanmalıdır. Alan değişikliği talebi bir fantezi değil; 28 Şubat sürecinin dayatmaları sonucu gelinen noktada bir karşı duruş, verimlilik endişesiyle doğmuş doğal bir taleptir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023