Kahta Objektif Haber

Arikent Deresine İstinat Duvarı

Arikent Deresine İstinat Duvarı
279
16 Kasım 2021 - 8:38

Kâhta Belediyesi tarafından, Güney-Batı Çevre Yolu’nu Kâhta Adıyaman karayoluna bağlayacak yolun Ariket Deresinde başlattığı Menfez ve İhata Duvarı çalışması hızla devam ediyor.

Kâhta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Toprak mahsulleri ofisini Kâhta Adıyaman Karayoluna bağlayacak güney-batı çevre yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Karşıyaka Mahallesi ile Ariket yol bağlantısını sağlayacak olan yolun menfez ve zemin dolgu çalışmalarını tamamlayan Kâhta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 10 metre yüksekliğinde 300 metre uzunluğunda ihata duvarı inşa ediyor. Yol çalışmasının aralıksız sürdüğünü belirten Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Toprak mahsulleri ofisinden itibaren başladığımız güney-batı çevre yolumuzun devamı olan Ariket deresi geçişindeki mevcut dar yolun yerine imar planında yer alan 15 metre genişliğinde olan ve direk geçişi sağlayacak yolumuzun menfez ve yaklaşık 10 metre yükseklik seviyesine kadar zemin dolgu çalışmalarımız tamamlandı. Toprak kaymasını önlemek için yolun iki tarafına yaklaşık 10 metre yükseklikte 300 metre uzunluğunda ihata duvarı (perde beton) yapmaya başladık. Bitince inşallah şehir içi trafik yoğunluğunu rahatlayacaktır. İlçemize Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2021