Kahta Objektif Haber

Aydın, ‘Şahsım ve Partim Hedef Alınmıştır’

Aydın, ‘Şahsım ve Partim Hedef Alınmıştır’
839
04 Temmuz 2019 - 18:57

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Haberi yapan muhabir ve söz konusu gazete, fatura edilmiş gıdaları misafirlerime ikram etmek için aldığım ve kullandığım şeklinde bir algı oluşturmaya çalışarak bu yolla şahsımı ve partimi yıpratmayı hedeflemiştir.” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, hakkında çıkan iddialara ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

-‘İddialar Asılsız, İftira Doludur’

Sözcü Gazetesi’nin 04.07.2019 tarihli nüshasının 10. sayfasında Ali Ekber ERTÜRK imzasıyla yayınlanan, bu yayından hareketle bazı haber sitelerinde de yer verilen “İçişleri Bakanlığı Ortaya Çıkardı, Vekil Şırayı İçmiş İçirmiş Faturasını Belediye Ödemiş!” başlıklı haberde; “Besni Belediyesi’nin hesaplarını inceleyen İçişleri Bakanlığı müfettişleri, belediye kasasından binlerce liralık şıra alımı yapıldığını belirledi. Faturalara göre şıralar…Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın………konuklarına ikram etmesi için alındı. …Faturalara göre Aydın için 28 bin 50 liralık şıra alımı yapıldı” GİBİ ŞAHSIMI VE PARTİMİ HEDEFE KOYAN, TAMAMEN ASILSIZ İDDİALARA VE İFTİRALARA YER VERİLMİŞTİR.

-‘Şahsımı ve Partim Hedef Alınmıştır’

Haberi yapan muhabir ve yayınlayan söz konusu gazete habere dayanak olarak verdiği İçişleri Bakanlığı denetim raporundaki, ….alımı yapılan şıra malzemelerinin tamamının, gerçekleştirme görevlisi Hasan Hüseyin Akbaş tarafından teslim alınmış gözüktüğü ve bu kişinin zimmetinde göründüğü, ancak gıda paketlerinin ne zaman nerde ve kimlere ikram edildiğinin belirli olmadığı, bazı yapılan şıra alımlarının “T.B.M.M Başkan vekili Ahmet AYDIN’a gelen misafirlerine ikram etmesi için şıra alım bedeli” adı altında harcama belgeleri düzenlenmesine rağmen, bu şıraların T.B.M.M’ye gönderildiğine dair hiçbir bilgi belgenin bulunmadığı, bu gıdaların en son yine gerçekleştirme görevlisi Hasan Hüseyin AKBAŞ’ın zimmetinde göründüğü, tüm alımların bu kişi tarafından gerçekleştirildiği,…” ifadelerini özellikle gizlemiş, fatura edilmiş gıdaları misafirlerime ikram etmek için aldığım ve kullandığım şeklinde bir algı oluşturmaya çalışarak bu yolla şahsımı ve partimi yıpratmayı hedeflemiştir.

-‘Şıra Gönderme İşlemi Asla Vuku Bulmamıştır’

Denetim raporuna göre; Besni Belediyesi’nde görevli olan ve şu an hakkında soruşturma başlatılan Hasan Hüseyin Akbaş’ın zimmetinde olduğu tespit edilen içeceklerin, tarafıma ulaştırılmış ve kullandırılmış gibi lanse edilmiş olması, şahsımın ve partimin itibarını hedef alan, doğru ve dürüst habercilik kriterlerinden tamamen uzaklaşılmış bir yayıncılığın ürünüdür.  Özetle belirtiyorum ki; şahsıma ve o dönem temsil ettiğim makama, haberde iddia ve ima edildiği gibi Besni Belediyesi tarafından, şıra gönderme işlemi asla vuku bulmamıştır.

-‘Basın Ahlakına Uygun Değil’

“TAMAMEN YALAN ÜZERİNE KURULU BU ALGI OPERASYONUYLA ONURUMUN HEDEF ALINMASI BASIN AHLAKINA UYGUN DÜŞMEMİŞTİR. ​ŞAHSIMI VE PARTİMİ HEDEF ALAN BU HABERLERE KARŞI HUKUKİ HAKLARIMIN SAKLI OLDUĞUNU ÖZELLİKLE VURGULAYARAK, KAMUOYUNUN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ ADINA BU AÇIKLAMAYI PAYLAŞIYORUM…”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023