Kahta Objektif Haber

Başarılı Eğitimci Adaylığını Açıkladı

Başarılı Eğitimci Adaylığını Açıkladı
1.533
13 Eylül 2018 - 21:44

Eğitim-Bir Sen Kahta İlçe Temsilciliği için adaylığını duyuran eğitimci Ali İhsan Köroğlu ”Ben sözelci değilim, iyi edebiyat yapamam. Fakat sayısalda iddialıyım. Sözlerle değil, rakam ve değerlerle yola çıkıyoruz. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız.” dedi.

Eğitim-Bir Sen Kahta Şubesi’nin önümüzdeki günlerde yapılacak olan Olağan Genel Kurulu öncesi başarılı eğitimci Ali İhsan Köroğlu aday olduğunu açıkladı.

– ‘Sorumluluk Ağır, Vebal Büyük’

“Böyle bir görevin pek tabiidir ki sorumluluğu ağır ve vebali büyük olacaktır. Ancak üyelerimizden gelen yoğun değişim talebi bizleri, herkesi kucaklayacak adil, şeffaf, tarafsız   bir yönetim için yola çıkmaya istekli kılmıştır. Merhum kurucumuz Mehmet Akif İnan’ın uğruna ömrünü verdiği birçok değer, erdem ve faziletin daha güçlü bir şekilde yönetim anlayışına hâkim olması için var gücümüzle çalışacağız.”

– ‘Adil ve Şeffaf Bir Yönetim Olacağız’

“Şunun bilinmesini isteriz ki; Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber asla bir mevki ve makam hırsı içerisinde hareket edilmeyecektir. Çıktığımız bu yolda muvaffak olduğumuz takdirde eğitim camiasının ve eğitimcinin bütün sorunlarının açık, adil, şeffaf bir şekilde üyelerle paylaşıldığı bir yönetim olacağız. Yönetim kurulu haricinde geniş bir istişare kurulu tarafından gündem, gelişmeler, sorunlar sık sık değerlendirilecek ve üyelerimize sendikamızın yürüttüğü faaliyetler, iş ve işleyiş ile ilgili politikalar hakkında bilgilendirmeler ve bununla ilgili istişareler yapılacaktır.”

– “Ayrımcılık ve Ötekileştirmek Yok”

“Şunu belirtmek isteriz ki, kuracağımız yeni yönetimde 1358 üyenin hiçbiri herhangi bir ayrımcılığa tabi tutulmayacak, ötekileştirmeyecektir. Sendikanın üyelerinden habersiz asla ve asla gizli bir gündemi olmayacaktır. Üye olan herkes kendisini en değerli üye en değerli insan sınıfında ve pozisyonunda görecektir. Sendika yönetimi adil ve şeffaf olmayan hiçbir işin içinde olmayacaktır. Sendikamız, başta yönetim kurulu olmak üzere hiç kimsenin koltuk kapma basamağı ve merdiveni kesinlikle ama kesinlikle olmayacak ve bu şekilde davrananlar hiçbir şekilde yanımızda yer almayacaktır. Seçimi kazanmamız halinde Yönetim Kurulu Üyelerinin unvanlarında bir değişiklik olmayacağını taahhüt ederiz. Ayrıca seçimi kazansak da kaybetsek de sadece bir defaya mahsus aday olacağız. Bir daha yönetime aday olmayacağımızı belirtmek isteriz.”

– ‘Üye Çok Fakat Faaliyet Yok’

“Bugün 1358 kişilik dev bir sivil toplum örgütünden bahsederken, ne acıdır ki sendikaya düzenli aralıklarla uğrayanların sayısı 15 – 20 kişiyi bile geçememektedir. Bu büyük bir sivil toplum örgütü için aslında çok acı bir durumdur. Fakat bu durumu insanların ilgisizliği veya duyarsızlığı ile açıklamak mümkün değildir. Bizler yapacağımız çalışmalarla sendikamızın bütün üyelerinin gönül rahatlığıyla uğrayacağı, dışlanmayacağı, kabul göreceği bir mekân olması için çalışacağız. Eğitimin ve eğitimcinin birçok sorununu çözmek ve kazanımlar için var gücümüzle çalışacağız. Örneğin yıllardan beri köylerde çalışan birçok arkadaşımız Kahta merkezine gelememekte, yine şehir merkezinde ikamet eden birçok anadoluyakasıeskort arkadaşımızda il merkezine gidemezken, buna karşın henüz bir iki yıllık öğretmenler müfettiş raporlarıyla il, ilçe merkezlerine çekilmektedir. Yönetime geldiğimizde bu konunun çözümü için çalışmalarda bulunacağız. Sadece üyelerimizin kazanımları doğrultusunda çalışmalar yürütüleceğiz.”

Mevcut Başkan Mustafa Işık’ın yeniden aday olmayacağı öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023