Kahta Objektif Haber

Başhekim Dost’tan İddialara İlişkin Açıklama

Başhekim Dost’tan İddialara İlişkin Açıklama
477
27 Şubat 2020 - 0:10

Bazı basın organları ve internet haber siteleri ile sosyal medya hesaplarında paylaşılan Yolsuzluğa Karşı Çıkan Doktor Darp Edildi! haberleri üzerine Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost’tan açıklama geldi.

Hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu belirten Dost, bahsi geçen Doktor hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti:

Yapılan açıklama şöyle:

Bazı basın organları ve internet haber siteleri ile sosyal medya hesaplarında paylaşılan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur.

26.02.2020 Çarşamba tarihinde hastanemiz personellerinden Dr. Şevket Ergun Güzel ile Sürekli İşçi olarak görev yapan Osman Yalçın arasında yaşanan ve savcılığa intikal eden olayla ilgili şahsım ve kurumum herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Olay hastanemiz dışında yaşanmış bir olaydır. Olaya karışan her iki personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Doktor Şevket Ergun Güzel’in yayınladığı videoda bahsettiği iddialar gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır. Bahsi geçen tıbbi malzeme alım ihalesi kurumum tarafından değil, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bir ihale olup, şahsımın herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Bahsi geçen Doktor Şevket Ergun Güzel, başka çalışanlarla olan şahsi problemlerden dolayı kurumumuzu töhmet altında bırakacak hezeyan dolu iftiralarda bulunmaktadır.

Malum videoda yer alan iddiaların bazı medya kuruluşları tarafından doğrulanmadan dolaşıma sokularak şahsıma ve kurumumuza itibar suikasti yapıldığı tarafımca teessürle karşılanmıştır.

Bu mesnetsiz iddialar nedeniyle şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyu bilgisine saygılarımla duyururum.

Op. Dr. Abdulkadir DOST

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023