Kahta Objektif Haber

Başkan Toprak Kararını Açıkladı

Başkan Toprak Kararını Açıkladı
952
19 Şubat 2019 - 10:41

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Toprak, almış olduğu karar ile ilgili olarak birilerinin değil, Kahta halkının çıkar ve menfaatlerini gözeterek karar aldığına dikkat çekti. Başkan Toprak, sosyal medya hesabında yapmış olduğu açıklamada, Kahta’da 2004-2009 ve 2014-2019 yılları arasında yapmış olduğu hizmetleri, bütün çalışma arkadaşları ile bir ekip çalışması ve aile ahengi içerisinde gerçekleştirdiğini ifade etti.

Başkan Toprak’ın açıklaması şöyle:

Değerli kahtalı kardeşlerim,
iki dönem şirin ilçemizin hizmetçilik görevini bizlere verdiniz.
2004 yılından önceleri çoğu gençlerimiz bilmezler,
O dönemlere girmeyeceğim.
BİZ DÜNYALIK VE MEVKİ MAKAM İÇİN ALLAH’A ŞÜKÜR KİMSENİN ÖNÜNDE DÖĞME İLİKLEMEDİK, İLİKLEMEYİZDE.

Bütün çalışma arkadaşlarım ile bir ekip çalışması aile ahengi içerisinde ilçemize 2004-2009 ve 2014-2019 yıllarında Allah’a şükür güzel hizmetler projeler kazandırdık.

PROJELERİMİZ VE HİZMETLERİMİZ.

Cazibe içme suyu, içme suyu arıtma tesisi, Ebu Sadık parkı piknik mesire alanı,Ömer Halis Demir parkı , Baraj yolu, mezbahane, alt yapı üst yapı, derelerin ıslahı , ilçe merkezindeki bütün mahallelere sıcak asfalt ve kilitli parke taşı, cami yer ve yardımlar, taziye evleri yer yapım ve yardımları, okul yer tahsisi ve yardımları, hastane batısı yer tahsisi , diş Hastanesi yer tahsisi,
belediyemize 40 yakın yeni araç alımı.
Marangozlar sitesi.
Günlük ayrı ayrı mahallelerimize semt pazarı kurduk.
BAKANLİKLARDA BEKLEYEN PROJELERİMİZ.
2016 yılından bu yana bakanlıklarda bekleyen projelerimiz şunlardır
Sahil yolu
Bilim sanat kültür merkezi
Hayvan pazarı
Botanik park projesi
Horik doğa park projesi

Şunu da özelikle belirtmek isterimki.
2004-2009 yılları muhalefet idim.
Ama 2014-2019 yıllarında iktidar olmamıza rağmen muhalefet partilerine iller bankasında ne pay verilmiş ise bizede aynı para gelmiş.
25 kuruş fazladan para ve yardım gelmemiştir.
Bunun aksini söyleyenler olursa muhasebemiz oradadır.
Yapılan bütün Hizmetler kendi kaynaklarımız ile Allah’a şükür yapmışız.
Son olarak.
Değerli hemşerilerim hepinizi cenabı Allah’ın selamı ile selamlıyorum.
10 yıldır sürdürmekte olduğumuz Belediye Başkanlığı görevimizde Kahta’mıza ve Kahta halkımıza hizmet edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık.
Kahta’mızın ve Kahta’da yaşamakta olan vatandaşlarımızın en güzel hizmeti alabilmesi için mücadele ettik. Tüyü bitmemiş yetimlerin, öksüzlerin ve gariplerin hak ve hukuklarını gözetmek için azami gayret gösterdik.
Yatırımlarımıza yön verirken Kahta halkımızın, esnafımızın ve Kahta’da yaşayan vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini dikkate aldık. Harcamalarımızda belediyemizin bir kuruşunu heba etmemek için titiz davrandık. Almış olduğumuz kararlarda birilerinin değil, Kahta halkımızın çıkar ve menfaatlerini gözettik.
10 yıllık görev süremiz içerisinde Kahta’mıza önemli hizmetler projeler kazandırdık ELHAMDULİLLAH.
Gece gündüz demeden hep birlikte çalıştık, birçok iş üretildi ve birçok proje hayata geçti. Hep birlikte gayret etmeyi, hep birlikte hareket etmeyi ve hep birlikte çabalamayı öğrendik. Eğer ortada bir başarı varsa bu hepimizin başarısıdır.
Allah´a şükür ki yüzümüzün akıyla bugün ayrılıyoruz her girdiğimiz dükkanda, her girdiğimiz resmi dairede, her uğradığımız sivil toplum kuruluşunda, caddede, sokakta, cami çıkışında insanların bize samimi davranması, güler yüzlü davranması, yüzünü çevirmemesi, arkasını dönmemesi, herkesin güler yüzle boynumuza sarılması bizim için sermayenin en büyüğüdür
Bir fani için mutluluk budur. Ben bu mutluluğu yaşıyorum. 10 yılın sonunda başı dik, alnı açık caddede, pazarda gezebiliyorsam bu bizim için sermayenin en büyüğüdür, mutlulukların en büyüğüdür. Allah´a şükürler olsun.
Kahtalı kardeşlerimle birlikte olmaya devam edeceğiz. Sonuçta bu görevler bitiyor ve bu şehirde bizler ve çocuklarımız yaşamaya devam ediyoruz. Yaptıklarımız kalacak ve önemli olan kubbede hoş bir seda bırakabilmek.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sadakatimiz tamdır. Kıymetli dava arkadaşlarımla yaptığımız istişareler sonucunda verdiğimiz karara göre aday olmayacağız.
Allah hepinizden razı olsun. Ben bütün haklarımı helal ediyorum sizler de hakkınızı helal edin.
Hayır bildiğimiz işlerde şer, şer bildiğimiz işlerde hayır vardır. Ne mutlu bu kubbede hoş seda bırakanlara.
Bu güne kadar beraber çalıştığımız bütün valilerime, kaymakamlarıma
Kahtalı kardeşlerimize, kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştığımız kıymetli kamu personeline, STK’lere, Basın mensubu arkadaşlarımıza gönüldaşlarıma, personelime, 10 yıllık başkanlık görevi sürecinde bana vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.
Biz hayrın ve şerrin cenabı Allahtan geldiğine inanlardanız.
Sizleri cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Hoşçakalınız

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023