Kahta Objektif Haber

Boynukara’dan Afrin Değerlendirmesi

Boynukara’dan Afrin Değerlendirmesi
757
26 Ocak 2018 - 17:38

Boynukara, açıklamasında, PKK’nın terörü şehirlere indirme taktiği olarak uygulamaya çalıştığı ve tarihi hezimetle karşılaştığı çukur terörünü, bu kez PKK’nın türevi olan YPG/PYD/SDG’nin Afrin’de deneyeceğine dikkat çekti.

Küresel terörün önlenmesinin ve güvenliğin sağlanmasının koşulunun, ABD’nin soğuk savaş sonrası terör üreten ve terör üzerinden çözümsüzlük dayatan politikalarından vazgeçmesi olduğunu vurgulayan Boynukara, şunları kaydetti:

“Suriye’den Türkiye’ye atılan her bir bombanın, ABD’nin PKK terör örgütüne verdiği silah olduğunu asla unutmayalım. 1682 yılında inşaa edilen Kilis Çalık camiye atılan bomba gibi… “Erdoğan Trump görüşmesi yayınlansın” diyen Kılıçdaroğlu’na sormak lazım; ABD’nin sizinle paylaştığı farklı bir bilgi mi var, sizinle paylaşılanı açıklasanız. PYD/YPG, ABD Ulusal Terörle Mücadele Merkezi (NCTC) verilerine göre de, KCK/PKK’nın alt örgütlenmesi ve terör örgütü. Bugünlerde, ABD yetkilileri tarafından yapılan farklı açıklamaların sebebi ortaya saçılan suçüstü halidir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023