Kahta Objektif Haber

Çetinkaya: “Beldemiz Hizmete Doydu”

Çetinkaya: “Beldemiz Hizmete Doydu”
977
22 Ağustos 2017 - 13:31

Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, beldelerinde şuan halkın ihtiyacı olan önemli bir hizmetin kalmadığını bildirdi.

Çetinkaya, yaptığı açıklamada siyasete Adalet Parti’sinden başladığını, 1973 yılında askerden geldikten sonra halka hizmet etmeye başladığını aktardı.

1977 yılında Adalet Parti’sinde İl Genel Meclis Üyesi adayı olarak girdiği seçimi kazanarak halka himet etmeye başladığını hatırlatan Çetinkaya, “O dönem kazandım ve Adıyaman’da göreve başladım. Tabi bizim dönemimizde bu kadar imkanlar yoktu. Gerek siyasette fazla büyüme yoktu, basın da yoktu, kamuoyu da yoktu. Köy Hizmetlerinde sadece bir dozer vardı. Bu dozerin bir ilçeye gitmesi için vekiller düzeyinde çok tartışmalar olurdu. Biz o yokluk döneminde geldik. Daha sonra 12 Eylül oldu. 12 Eylül’den sonra yeni partilerin kurulmasıyla 1983 yılında tekrar Doğru Yol Parti’sinin İl Genel Meclis Üyesi seçildim. Ve o secimden sonra 1999’a kadar İl Genel Meclis Üyesi olarak görev yaptım”dedi.

O DÖNEMLER İMKAN YOKTU

O dönemlerde imkanların çok kısıtlı olduğuna dikkat çeken Çetinkaya, şöyle devam etti:

“Bu görev içinde, bu zaman içinde bir çok köylere yol yapımı, okul yapımı için öncülük oldu. Tabi o zaman imkanlar çok azdı, bir okulun bir köyde yapılması için büyük çabalar sarf ediyorduk. Ama tabi o zamanı bu zamana karşılaştığımız zaman arada çok büyük farklar var. İmkanlar var, teknoloji gelişti. İnsanlar birbirilerini tanıma imkanı buldu. Bundan dolayı tabi bugün daha fazla. Tabi ben o zaman İl Genel Meclis Üyeliğindeyken 1999 yılında Akıncılar bir köydü. Buranın belediye kurulmasıyla ilgili en büyük çabayı sarf eden bendim. Bir dönem belediye kararı çıktı. İçişleri Bakanlığına gitti, red edildi. Sayın valimizin Mustafa Yücel Özbilgin’in itirazı üzerine red edildi. Tekrar yeniden dosya yapıldı. Ve 1999 yılında belediye olma kararı çıktı”

– HALKIMIN DESTEĞİYLE BELEDİYE BAŞKANI OLDUM

Halkın teveccühünün olduğuna dikkat çeken Çetinkaya, “Ve o dönemde halkın teveccühiyle yine Akıncılar halkının desteğiyle belediye başkanı oldum. 4 dönemdir burada belediye başkanlığı görevimi sürdürüyorum. Allah’a şükür halka mahcup olmadık, dostlarımıza mahcup olmadık. Burada belediye olarak bir çok imkanlara öncülük yaptık. Belediye başkanı olur olmaz hemen belediye binasının yapımına başladık. Çünkü bir köydü, hiç oturacak yerimiz bile yoktu. Araç, gereç yoktu, o zaman Doğru Yol Partisi’nden seçildim. 1999’da sağolsun o zamanın büyükleri bizi Milletvekili Mahmut Nedim Bilgiç, yardımcı oldular, bir traktör Çevre Bakanlığından almak için belediyeler kuyruğa girdi. Ve bir traktör ben Çevre Bakanlığından aldım, daha sonra diğer araçlar kepçe, kamyon onları aldım” ifadelerini kullandı.

– AK PARTİDE UMUT GÖRDÜK

AK Partide umut gördüklerini anlatan Çetinkaya, şunları kaydetti:

“2003 yılında Ak Parti’nin doğuşuyla biz Ak Parti’ye gittik. Çünkü Ak Parti’de umut gördük. Ak Partiyi halkın partisi olarak gördük. Halkımızda bu doğrultuda istekler oldu bizde halkımızın isteği üzerine Ak parti’ye kaydımızı yaptık, o günden bugüne kadar Ak Parti’de siyaset yapma imkanı bulduk. Ak Parti’de her seçimde bizden 60- 70 üzerinde oy aldı.”

– 2014’TE TÜRKİYE’DE EN YÜKSEK OYU BİZ ALDIK

2014 seçimlerinde Ak Parti’de yüzde 94 oyla Türkiye birincisi olduklarını bildiren Çetinkaya, “Allah’a şükür şuan sayın cumhurbaşkanımız 2014 yılında başbakan iken bize ödül verdi, en fazla oy aldığımız için ve dolayısıyla bizde siyaseti bugüne kadar getirdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Şuan belediyemizde alt yapı sorunu kalmamıştır. Kanalizasyon içme suyu ve caddelerin kilitli parke döşemesiyle ilgili ve bütün işlemleri yapıldı” dedi.

– BÖLGEDE İLK YAPAY ARITMAYI BİZ KURDUK

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk yapay arıtmayı kendilerinin kurduğunu aktaran Çetinkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Doğal arıtma sistemini kurduk, yapay doğal arıtma. Bu projeyi de başka yerlerde gördüğüm için biz ancak küçük ölçekli beldelerde yapay doğal arıtma oldu. Şuanda biz kanalizasyonu yapay doğal arıtmayla bertaraf ediyoruz. Şuanda bizim yine Haydaran içme suyumuz var. Kahta’yla beraber arıtma kurulacak, arıtmadan sonra bize gelecek, yine halkımız bu hizmetten faydalanacak. Ayrıca biz Kültür Merkezi kurduk. 900 metre kapalı alan üzerine Kültür Merkezi yaptık”

– GENÇLERİMİZ İÇİN KÜLTÜR MERKEZİ KURDUK

Gençler için kültür merkezi yaptıklarını vurgulayan Çetinkaya, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu Kültür Merkezi’nde gençlerimiz eğitimi bilgisayar ve okuma odası olarak, konferans salonu olarak, hep beraber göreceğiz. Bu hizmetleri yaptık, şimdi ben belediye başkanı olarak bir hizmet yaparken ilk önce hayal ediyorum, o hayali gerçekleştirmek için çaba gösteriyorum. Yani siyasette ben şunu biliyorum, kendi görevini seversen, özellikle halkı seversen, mutlaka başarılı olursun, bizde bu başarıyı bu şekilde devam ettirdik. Bu hizmetlerin gelişinde başta sayın Meclis Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın bey, Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, Salih Fırat, Halil Fırat desteklerini her zaman heryerde görüyoruz Allah razı olsun, şuanda beldemizde hizmet olarak yani halkın ihtiyacı olan önemli bir hizmet kalmamıştır. Rutin hizmetlerimiz devam ediyor, bizde günlük çöp toplanıyor şuanda, biz çöp toplama ve bertaraf etme projemiz var. İller Bankasına 70 dönüm üzerinde şuanda projelendiriyoruz. İnşallah çöplerimizde bertaraf edersek, suyumuzda gelirse, zaten alt yapımızda var, diğer sosyal faaliyetlere devam edeceğiz. Bu sosyal faaliyetler yine halkımızla beraber halkın istek ve doğrultularda devam edecek.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023