Kahta Objektif Haber

Çevre Mühendisi Toplu’dan Kurban Bayramı Mesajı

Çevre Mühendisi Toplu’dan Kurban Bayramı Mesajı
427
18 Temmuz 2021 - 13:49

Toplu Mühendislik ve Proje Danışmanı Çevre Mühendisi Abdullah Toplu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bayramların birlik ve beraberlik şuurunun şekillendiği müstesna günler olduğunu belirten Abdullah Toplu, “Bayramlarımız kardeşlik bilincimizi yenileme, dayanışmayı pekiştirme, aynı zamanda gönül kazanma vesilesidir. Kurban ve Kurban Bayramının anlamını, bayramların sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olduğunu iyi kavramak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Toplu, mesajını şöyle sürdürdü:

“Ayrıca bayramlar kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bayramları, barış, kardeşlik ve sevinç günleri olarak anlatıyor. Komşusu açken tok yatamayan, insanların en hayırlısı olarak, insanlara faydalı olanı gösteren, kusurları affetmeyi, güzellikleri övmeyi tavsiye eden bir inancın mensupları için bayramlar önemli fırsatlardır.”

“Lütfen kurallara uyalım”

Toplu, yola çıkacaklara da uyarılarda bulunarak şu ifadeleri kullandı: “Kurban Bayramının gönüllere ferahlık, hanelere mutluluk getirmesi temennisiyle, araçlarıyla yola çıkanlardan dikkatli olmalarını, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmelerini, emniyet kemelerini takmalarını, bayram sevincinin matem havasına dönüşmemesi için trafik kurallarına harfiyen uymaları çağrısında bulunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023