Kahta Objektif Haber

Cumhuriyeti Demokrasi ile Taçlandıracağız

Cumhuriyeti Demokrasi ile Taçlandıracağız
1.525
28 Ocak 2017 - 22:35

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, memleketi Adıyaman’da  düzenlenen  istişare  toplantısında referandum sürecine ilşkin önemli açıklamalarda bulundu.

Aydın, Kahta İlçe Teşkilat binasında düzenlenen ocak ayı istişare toplantısında açılış konuşmasını Engin Akel yaptı. Akel şuana kadar yapılan tüm seçimlerde  halkın verdiği destek ile  alınları açık olarak çıktıklarını, bu referandum’da  hedeflenenden yüksek bir  destek ile  Kahta’nın yine kendisine yakışacağını yapacağını söyledi.

Daha sonra partililere seslenen AK Parti Adıyaman İl Başkanın konuşmasından sonra Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, dünya üzerinde gelişen olayları çok iyi analiz ettiklerini,  bu yıl içerisinde  Avrupayı çok kötü günleri  beklediklerini, bize  kurmuş oldukları  tuzaklara kendilerinin düşeceğini ifade ettiler.

Kürsüye gelen TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, burada yaptığı konuşmada gelişen, büyüyen ve dünya’da söz sahibi olan bir Türkiye’nin bazılarını endişeye sevk ederek korkuttuğunu, bunu önlemek için sürekli oyuncuları değişen aynı tiyatronun sürekli sahnelendiğini, ülkemizle uğraşmanın sebepleri arasında geçmişte bir gün sonrasının hesabını yapamayan bir ülkenin şimdi 2023, 2053 ve 2073 vizyonlarıın olmasının olduğunu ifade etti.

Artık bu halkı ne Amerika nede Avrupa veya başka bir ülkenin yönetmeyeceğini, bu ülkede gerçek söz sahibi olan halkın yönetimde yer alacağını ifade eden Aydın “Bundan sonra, söz de karar da milletindir. Artık milletin istediği olacak, onların hazmedemediği, kabul edemediği budur. Dıştan müdahale ile bizi dize getirmeye çalışıyorlar, puanlar kırarak ekonomimizi kötü göstermeye çalışıyorlar. Fakat bu ülkede he rgün dev projeler hayata geçiriliyor. Biz bu halkın desteğini aldığımız sürece kim nerede gelirse geldin hepsine gereken cevabı veririz.”

Referandumda halkın vereceği kararın başları üzerinde olduğunu, referandum’da ‘hayır’ diyeceklerini açıklayan bir çoğunun neden ‘hayır’ dediklerini bilmediklerini, tek amaçlarının muhalefet yapmak olduğunu kaydeden Aydın, “Bazları bunun bir rejim değişikliği olduğunu söylüyorlar, Başkanımızda bununla ilgili verdiği cevapları biliyorsunuz. Bu ülkenin rejim sorunu cumhuriyetin ilanıyla son buldu. Bizim yapmak istediğim cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak. Rejim tartışmaları tamamen soyut ve yersiz tartışmalardır.”

Bu halkın tek başına iktidar olmamanın zorluklarını geçmişte çok yaşadığını, 7 Haziranda tekrar yaşatılmaya çalışıldığını fakat halkın tüm oyunları 1 Kasım seçimleriyle bozduğunu, eğer onların dedikleri gibi olsaydı ülkemizin durumu Suriye gibi olacağını belirten Aydın “Bu referandumda yapmak istediğimiz bir makas değişikliğidir. Şuana kadar pek çok seçim ve referandum yaptık fakat hiç biri bunun kadar öneme sahip değildi. Türkiye’nin yoluna daha güçlü bir şekilde devam etmesi için bu referandum sonucu ile bir makas değişikliğine ihtiyacı vardır.”

Haber: İsmail Kaya / Fotoğraf: Ömer Faruk Aydın

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023