Kahta Objektif Haber

Dağtekin, Duayen Gazeteci Binzet’i Unutmadı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı dolayısıyla anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Dağtekin, Duayen Gazeteci Binzet’i Unutmadı
409
25 Temmuz 2021 - 23:05

Başkan Dağtekin beraberinde İl Başkan Yardımcısı Emrah Erkan Bulucu ve gazetecilerle ile birlikte 2017’de yaşamını yitiren Adıyaman’ın duayen gazetecilerinden Fadıl Binzet’i kabrini ziyaret ederek dua etti. Ziyarette oğlu Ferit Binzet ile birlikte bir süre sohbet eden Başkan Dağtekin, Fadıl Binzet ile olan hatırlarını yâd ettiler.

 Duayen gazeteci Fadıl Binzet’in meslek hayatı boyunca adeta Adıyaman’ımızın dünü,bugünü,  yarınına ışık tutan usta bir kalem,usta bir yazar olduğunu ifade eden Dağtekin “24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı vesilesiyle bu anlamlı günde Adıyaman’ımızın en değerli gazetecilerimizden Fadıl Biznet’i kabri başında ziyaret etmek istedik. Fadıl Binzet ağabeyimiz, şahsiyetli, onurlu Türkiye’de demokrasiden yana, millet iradesinden yana, milletin inançlarından, değerlerinden yana, hayatı boyunca mücadele etmiş usta bir kalem ve  fikir erbabı bir gazeteciydi. Geride güzel hatırlar bıraktı.  Kendisini her zaman Adıyaman’da saygıyla hatırlayacağız. Allah rahmet eylesin ve inanıyorum ki genç gazeteci kardeşlerimizde güzel bir numune-i imtisal olarak Fadıl Binzet ağabeyimizi kendilerine örnek alıyorlardır. Bugün hala onun çektikleri fotoğraflar ve haberler Adıyaman’ımızın yakın geçmişine ışık tutuyor. Gönlü o kadar Adıyaman sevdasıyla doluydu ki, arşivinde bulundurduğu ve adeta hazine niteliğinde ki fotoğraf arşivi bunun en güzel göstergelerindendir. Ve gençlerimiz hala kendisinin o dönemlerde çektiği fotoğraf arşivleri sayesinde Adıyaman’ımızın geçmişini tanıyor, biliyor. Bizlere çok anlamlı bir miras bıraktı. Çok kıymetli oğlu ve aynı zamanda baba mesleği olan gazeteciliği en güzel şekilde sürdüren Ferit Binzet, bir babanın bırakacağı en güzel servet olan o erdemi gururla taşımaktadır. Kendisine tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023