Kahta Objektif Haber

Dağtekin: Milli Duruşumuzdan Asla Taviz Vermeyeceğiz

Dağtekin: Milli Duruşumuzdan Asla Taviz Vermeyeceğiz
411
18 Ağustos 2020 - 12:56

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, “Amerikan başkanlık seçimlerinde Demokratların adayı olan Joe Biden’in Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarına sert tepki göstererek “Bu skandal açıklamalar, milli ve yerli bir duruş sergileyen Türkiye’nin tezlerinde ne kadar haklı olduğunu gösteriyor” dedi.

Açıklamasında, Biden’in sözlerini Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’da zirveye taşıdığı darbe girişimlerinin bir itirafı olduğunu ifade eden Dağtekin “Gündeme gelen görüntülerde Biden’in itiraf niteliğindeki konuşmalarını Gezi kalkışmasından 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbesine uzanan darbe süreçlerinden bağımsız göremeyiz. Bu açıklamalar gösterdi ki; her konuda dik duruş sergileyen Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan,  ABD’nin istediği lider tanımına uymuyor. Muhalefete de bu yüzden ‘sizi destekliyoruz’ çağrısı yapıyor. Biden şunu da itiraf ediyor; ‘Darbe ile yapamadık muhalefete tam destek vererek Erdoğan’ı devirelim’. Bu açıklamalar bile başta Doğu Akdeniz meselesi olmak üzere, dış politikada milli bir duruş sergileyen Türkiye’nin tezlerinde ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.  Bazıları ise   ‘kimmiş bu dış mihraklar’ diyerek sözüm ona dalga geçiyordu.  Umarım anlamışlardır dış mihrakların kim olduğunu. Ancak tüm bunlara rağmen işin öznesinde durmak yerine görüntünün geçmişi üzerinde kafa yormaları aslında kendilerini de birer iç mihrak konumunda yer aldığını gösteriyor.  Buradan şu çağırıyı yapmak istiyorum; İçeride fikirlerimiz ne kadar farklı, rekabetimiz ne kadar sert olursa olsun asla gözden uzak tutamayacağımız gerçek var ki;  yerli ve milli duruşumuzdan asla taviz vermemektir. Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya Beşten Büyüktür’ söylemi, inşallah dalga dalga büyüyecek adaletli dünya arayışlarında kilometre taşı olacaktır. Bu aziz millet neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Bu zamana kadar bilinçli bir mücadele verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Ülkemiz üzerinde ne kadar siyasal, sosyolojik ve ekonomik saldırılar olsa da,  hatta ülkemizdeki bazı siyasi aktörler bu işe payandalık etse de milletimiz, ülkesini savunmaya devam edecek inşallah” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamasının devamında Ankara’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sırasında yaptıkları görüşmelerle ilgili bilgi de veren Dağtekin “ Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Aydın ve milletvekillerimizle birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut ve ekibini ziyaret ettik. Aslında Ankara’da ki mesaimizin büyük bir bölümünü TOKİ’ye ayırdık. Zira Adıyaman’ın en prestijli projelerinin ve kalkınmasına direkt etki edecek yatırımların TOKİ’nin uhdesinde olması bu görüşmelerimizin önemini bir kat daha arttırdı. Başta Kentsel Dönüşüm, Millet Bahçeleri, Sulama, AFAD ve Sosyal Konutlar olmak üzere birçok projenin detaylarını etraflıca konuştuk. Örneğin; 3 etap şeklinde inşa edilecek Kentsel Dönüşüm projesiyle ilgili ilk somut adımı atıyoruz. İnşallah, 484 konutlu Kentsel Dönüşüm ’ün  1.etap ihalesi 12.10.2020’de gerçekleştirilecek. Bilindiği gibi Eğri Çayı üzerinde 430 bin metrekarelik alana inşa edilecek Milet Bahçesi’nin ihalesi 20 Temmuzda yapılmıştı. İnşallah en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlanacak. Hem Ankara’da hem de Adıyaman’daki çalışmalarımızda her zaman bir dayanışma içerisindeyiz. Tabii ki dayanışmanın getirdiği bir bereket var. Mesela Altınşehir Köprülü Kavşağı projesinin hesaplanan tarihten önce bitirilmesi bu birlik ve beraberlikle mümkün oldu. Bu hafta Perşembe günü ise Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığımızın organizesiyle 794 belediye başkanımızla Ankara’da buluşacağız. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle onurlandıracağı ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na bizlerde il, ilçe ve belde belediye başkanlarımızın yanı sıra teşkilat kademelerimizle katılım sağlayacağız. Bu toplantıda yerel yönetimler olarak bugüne kadar neler yapıldı, eksiklerimiz nelerdir, önümüzde hangi hedefler var, tüm bunların istişaresini yapacağız. Elbette Genel Merkezimiz bu toplantıları tüm tedbirleri en azami bir şekilde alarak yapıyor. Toplantıya katılacak arkadaşlarımız hem bulunduğu il de hem de Ankara’da testlerden geçiyor. Aynı şekilde sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek bu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz.  Hayatı, eser siyasetiyle milletten aldığı güçle yine millete hizmet yolunda geçen liderimizin bu mücadele azmi ve aşkı var oldukça bizlerde büyük bir gayretle daha çok çalışacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023