Kahta Objektif Haber

Depremin Çocukları Okuyor

Depremin Çocukları Okuyor
583
15 Haziran 2019 - 19:11

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde kitap okuyan öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okumayı sevdirmek amacıyla ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi. Samsat merkez ve köy okullarının katıldığı kitap okuma yarışmasında en iyi okuyucular ödüllerine kavuştu. Kitap okuma yarışmasında birincilere çeyrek altın, ikincilere gram altın ve üçüncülere ise tablet hediye edildi.

Ödül törenine Samsat Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Şube Müdürü Ali Tanrıverdi, Türkiye’nin En Genç Yazarı Hüseyin Mirhat Coşkun, Çocuk Edebiyatı Yazarı Nazan Taştan Yapıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kitap okuma yarışmasında birinci olan velilere çeyrek altın takan Samsat Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, şunları söyledi:

“Bugün güzel bir gündür. Çok şükür kazasız belasız bir sezon atlattık. Bugün hem karneleri veriyoruz hem de kita okuyan öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Özellikle kitap okuma yarışmamıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Kitap okumaya devam ediniz. Yaz tatilinde çok kitap okuyun. Unutmayın kitap size tüm başarı kapılarını açar.”

9 yaşında Yazdığı 5 kitap ile Türkiye’nin en genç yazarı olan ve aynı zaman da 3. Sınıf öğrencisi olan Hüseyin Mirhat Coşkun, “Okumanın bayram tatili ya da yaz tatili olmaz. Biz nereye gidersek kitaplarımız da bizimle oraya gelmelidir. Her zaman her yerde kitap okumalıyız. Her gün en az bir saat kitap okumalıyız. Adeta hayatımız kitap olmalıdır. “ dedi.

Çocuk kitapları yazarı, gazeteci, şair Nazan Taştan Yapıcı, “Kitap okuma konusunda ne yaparsak azdır. Bu anlamda Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe merkezi ve köy okulları inanılmaz güzel bir etkinlik düzenledi. Bugün bu etkinliğin geridönütü için burdayız. Ödül alan ve kitapları okuyan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okumaya devam diyorum. Öğrencilerimizin kendini ifade etmeleri, okuduğunu dinlediğini anlamak için, fikir yürütmek ve çözüm odaklı düşünmek için okumak şarttır. Kitap okuyalım, kitapları okutalım” dedi.

Deprem konteyner sınıfları arasında düzenlen törenin sonunda kitabevi işletmecisi İsmail Yaşar programa katılan tüm okullara birer okuma seti hediye etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023