Kahta Objektif Haber

Düğün Magandaları Rahat Durmuyor

Düğün Magandaları Rahat Durmuyor
759
29 Haziran 2019 - 14:44

Kahta’da yapılan düğün merasimlerinde kullanılan silahlar vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yapılan uyarılara uymayan düğün magandaları silahlarını rast gele havaya sıkarak kazaya davetiye çıkarmaya devam ediyor.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Kahta’da yapılan düğünlerde silah kullanımında da önemli bir artış olduğu gözlendi. Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın ve güvenlik birimlerinin uyarılarına rağmen bazı vatandaşlar, özellikle köy düğünlerinde silahla rastgele havaya ateş açarak adeta kazaya davetiye çıkarıyor.

Türkiye genelinde her yıl düğün, nişan, sünnet sevincini paylaşmak için havaya rast gele sıkılan silahlar sonucu yüzlerce ailenin ocakları sönüyor. Sevinçli günlerin ve düğünlerin mateme dönüşmemesi amacıyla silah atılmaması çağrısında bulunan duyarlı vatandaşlar, olumsuz kazalara mahal verilmeden Kâhta’da yapılan düğünlerde silah ve patlayıcı madde atılmasının önüne geçilebilmesi için yetkililerden daha fazla önlem alınmasını istedi.

Düğünlerde sıkılan silahların insan hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin çok fazla olduğunu ifade eden duyarlı vatandaşlar, ilgili kurumların, köy ve mahalle muhtarlarının silah sıkılmaması konusunda bilgilendirme yapmasını istedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023