Kahta Objektif Haber

Eğitim Bir-Sen’den Ahmet Aydın’a Teşekkür

Eğitim Bir-Sen’den Ahmet Aydın’a Teşekkür
895
02 Mart 2018 - 16:13

 

Kahta’nın 2018 YGS Başvuru kılavuzuna dahil eğitim camiasında memnuniyet yarattı.

Kahta’nın ÖSYM tarafından sınav merkezine dahil edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Kahta Temsilcisi Mustafa Işık, ilçe ve çevre köylerdeki öğrencilerin, yeni uygulama ile bundan sonra daha rahat bir şekilde sınavlara girebileceklerini söyledi.

Kahta’nın ÖSYM tarafından sınav merkezi yapılmasını memnuniyetle karşıladığını belirten Eğitim-Bir Sen Kahta Şube Başkanı Mustafa Işık, “Eğitim camiası olarak Kahta’nın ÖSYM tarafından sınav merkezi yapılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Öğrenciler yıllardır Üniversite sınavlarına girebilmek için Adıyaman’a Kavimler Göçü’nü andıran bir göç yapıyordu. Öğrenci velileri, çocuklarının bir yıllık emeklerinin boşa gitmemesi ve sınava geç kalma düşüncesiyle sabahın erken saatlerinde kalkarak çocuklarını sınava yetiştirme telaşına giriyordu. Öğrenciler hem uykularını tam alamıyorlardı hem de daha da bir strese giriyordu. Öğrencilerin yaşadığı bu stres, uykularını tam alamamaları ve rahat kahvaltı yapmamaları motivasyonlarının düşmesine neden oluyordu. Yeni uygulama ile 2018 yılında sınavlara girecek öğrenciler, daha rahat bir şekilde sınavlarına girmiş olacaklardır.”

“Göreve geldiği günden itibaren gerek Adıyaman’a gerekse ilçelere kaliteli hizmet götürmek adına çalışan, ilimize Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapılmasında, ilçemize yapılmakta olan Baraj Yolu Sahil çalışmasında ve Kahta’nın sınav merkezi yapılmasında büyük emeği olan TBMM Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri, Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen’e, basın camiasına, sosyal medya hesaplarında farkındalık oluşturan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023