Kahta Objektif Haber

El Emeği Göz Nuru Sanat Çarşısı Hizmete Açıldı

El Emeği Göz Nuru Sanat Çarşısı Hizmete Açıldı
1.221
08 Haziran 2018 - 17:07

Kahta Belediyesi tarafından engellilere yönelik yapılan el emeği göz nuru sanat çarşısı hizmete açıldı.

Engelliler çarşısı 14 dükkandan oluşuyor. Bu dükkanların 7’si bayan engelli vatandaşlara 7 tanesi de erkek engelli vatandaşlara tahsis edileceği belirtilen çarşının 400 bin TL ye mal olduğu öğrenildi.

Kahta Engelliler Derneği Başkanı Serkan Arslan, “Kahta Bedensel Engelliler Derneği yaklaşık 12 senedir ilçede hizmet vermektedir. Engelliler çarşısı projesin Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’a sunduk. Belediye başkanımız da bu projemizi beğenip her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında bulunduğunu ve sonuna kadar destek vereceğini bir kez daha göstermiş oldu. Kahta’da bir devrim oldu. Çünkü engelliler hep arka planda kalıyordu. Bundan sonra engelli vatandaşlar çarşıya gelecekler ve rahat bir şekilde oturacaklar. Başkan Toprak ile beraber inşallah daha güzel projelere imza atacağız. Her zaman engelli vatandaşların yanında bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Engelliler çarşısının açılışında konuşan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, ayrıca kira parasının da alınmayacağını ve çarşıdaki dükkan sahiplerine bin TL yardımda bulunduklarını söyledi.

Başkan Toprak, “Bizler belediye olarak engelli kardeşlerimize biz söz vermiştik. Bu kardeşlerimiz evlerinden çıkamıyorlardı. Çarşı ya da pazara çıktıklarında oturacakları bir yerleri yoktu. Engelli vatandaşlarımızdan bu dükkanların kira parasını almayacağız. Ayrıca çarşıdaki dükkanları işletecek olan her bir vatandaşımıza bin TL’lik yardımda bulunacağız. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya bizlere bu projede çok yardımcı oldular. Yaptıkları yardımlardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah burası Kahta’nın güzel bir mekanı olur. Köylü Pazarı ve Diş Hastanesi de Kahta’da yapılacak” ifadelerini kullandı.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, “Her yatırımımızda başından sonuna kadar planlanma aşamasından temel atma aşamasına, inşaatın yükselme aşamasına, tamamlanma aşamasına ve daha sonra kamu hizmetinin vatandaşla buluşma aşamasına kadar bizlerden emeğini ve desteğini esirgemeyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a ve engelliler için yaptığı bu çalışmadan dolayı Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’a teşekkür ediyorum” dedi.

Çarşının önemli bir durak olduğunu belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Engelliler Çarşısı projesi ile burası engellilerimiz ve bayanlarımız için önemli bir durak. Bu kardeşlerimiz bu proje ile biraz daha fazla hayata tutunabilecekler. Kahta’mız için çok güzel bir hizmet oldu. Rabbim bu hizmetlerin devamını kılsın inşallah.” dedi.

Kahta Belediyesi tarafından engelliler için yapılan çarşısının açılışına TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Arslan ve engelli vatandaşlar katıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023