Kahta Objektif Haber

Akel, ‘Hizmetkâr Belediyeciliği Önemsiyoruz’

Akel, ‘Hizmetkâr Belediyeciliği Önemsiyoruz’
891
26 Ocak 2019 - 10:42

AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı tarafından Kahta 100. Yıl Parkı’nda ‘Nasıl Bir Kahta İstiyorsunuz’ anket standı kuruldu.

Kahta’da yoğunluğun olduğu iki ayrı noktaya kurulan stantta, AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel’in Kahta ile ilgili projeleri broşürlerle dağıtılıyor. Öte yandan da ‘Nasıl Bir Kahta İstiyorsunuz, Kahta için nasıl bir hizmet bekliyorsunuz’ gibi sorularının yer aldığı anket formları vatandaşlara verilerek doldurmaları isteniyor.

Yapılan anket çalışmaları ile ilgili bilgi veren AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, anket çalışmalarının 3 gün süreceğini belirterek seçim çalışmaları ve projeleri ile ilgili konuştu.

Belediye Başkan Adayı Akel, “Biz bugün burada, vatandaş isteyecek, belediyemiz yapacak, diye bir stant oluşturduk. Biz şuna inanıyoruz halkımıza birlikte, kentimizi, Kâhta’mızı birlikte yönetmek istiyoruz. Evet, Kâhta’mızın bütün mahallelerini, bütün sokaklarını ve bütün caddelerinin sorunlarını biliyoruz. Ancak biz şu mantığı asla ve asla kabul etmiyoruz ve reddediyoruz. ‘Her şeyin en iyisini ben bilirim, bütün doğruları en iyi ben bilirim. Ben size bu hizmeti getirdim alın kabul edin’ Biz böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz. Biz bugün itibariyle ilçe teşkilatımıza birlikte ve ekiplerimizle birlikte, 15 mahallede aynı anda bir anket çalışması başlatıyoruz. Ve Kâhta’mızın güzide yerlerinden birindeyiz. 100. Yıl Parkımızdayız. Arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre burada yüzün üzerinde kardeşimiz anket formuna katılmış. Biz burada ne soruyoruz? Diyoruz ki vatandaş isteyecek, belediye yapacak. Her şey Kahta’mız için.”

-‘Vaat Ettiğim Ne Varsa, Yapacağız’

“Bu anketimiz 3 gün sürecek. Bunun neticesin de Ar-ge birimimiz bunları değerlendirecek. Bizim hazırladığımız 41 başlık altında mega projelerimiz var. Bu çerçevede projelerimiz de, bir revizyona gideceğiz. Ar-ge birimimiz bunları inceleyecek ve 3 hafta sonra sizlerle inşallah projelerimizi açıklayacağız. İlk 6 ayda yapacağımız projeler şunlardır. İlk 1 yılın sonunda yapacaklarımız şunlardır. ilk 3 yıl sonunda şunlardır. Ve 5 yıllık hizmetin sonucunda İnşallah Rabbim kısmet ederse, halkımızda bizleri seçerse, yapacağımız projelerde bu anketleri değerlendireceğiz. Yapamayacağımız şeyi söylemeyeceğiz. Ancak vaat ettim bir şeyi mutlaka yapacağız. Biz bu proje ile aslında Kahtalı kardeşlerimize, hemşerilerimize, ne kadar kıymet verdiğimizi ortaya koyuyoruz. Vatandaşın ayağına gideceğiz, biz hükmeden değil, hizmetkâr olan bir belediyecilik anlayışını önemsiyoruz. Vatandaşımızın ayağına gideceğiz, onların sorunlarına birebir ilk ağızdan öğreneceğiz ve bunlara çözümler bulacağız. Kentimizi birlikte yöneteceğiz. Kadınlarımızla, memurlarımızla, esnafımızla ve hep birlikte ortak bir akıl ile kentimizi yöneteceğiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023