Kahta Objektif Haber

Erdoğan, ‘Tütün Kazanılmış Bir Haktır’

Erdoğan, ‘Tütün Kazanılmış Bir Haktır’
1.429
01 Haziran 2018 - 20:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şahsen tütüne karşı olsam da bu ürünün ticari özelliğini görmezden gelemem.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman mitingini gerçekleştirdi. Hava yolu ile Adıyamana’a gelen Erdoğan’ı Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Protokol Üyeleri, Partililer ve vatandaşlar karşıladı.

Havaalanından miting alanına doğru hareket eden Erdoğan’a vatandaşlar güzergah boyunca sevgi gösterisinde bulunuldu.

Miting alanında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tütün konusuna da son noktayı koydu.

Erdoğan, “Bu ülkede 81 milyon vatandaşımızın tamamıyla birlikte Kürt kardeşlerimizin de temsilcisi Recep Tayyip Erdoğan’dır, bu kadar açık söylüyorum. Adıyaman’a 16 yıllık süreçte 14 katrilyon liralık yatırım ve destek sağladık. Aynı dönemde Türkiye 3,5 kat büyüdü. Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. Biz milletimize efendilik taslamaya değil hizmetkar olmaya geldik. Dün öyleydik bugünde milletimize, Adıyaman’a hizmete talibiz. İşte bunun için 24 Haziran’da sizlerden yeniden hizmet için, yatırım için, proje için bir kez daha destek istiyoruz. Bu süreçte dargınlık kırgınlık yok. Bazen dargınlık, kırgınlık olduğunu duyuyorum. Dargınlık, kırgınlık yok. Sakın ha, biz birbirimizi Allah için seviyoruz, seveceğiz. Makam, mevki, aşiret bunları koyalım bir kenara. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz seveceğiz.”

‘TÜTÜN KAZANILMIŞ BİR HAKTIR’

Tütünün kazanılmış bir hak olduğunu ifade eden Erdoğan, “Tütün meselesi var. Adıyaman’ın tarihinde ve ticaretinde biliyorum, tütün önemli bir yere sahip. Her ne kadar şahsen tütüne karşı olsam da bu ürünün ticari özelliğini görmezden gelemem. Ama yine de tavsiye ediyorum, sakın sigara içmeyin. Hele hele erkekler, hanımlara zulmetmeyin. Sen aktif içici oluyorsun, o pasif içici oluyor ama zararı hanım kardeşim görüyor. Bu konuyu istismar edip kafa bulandırmaya çalışanlar olduğunu duyduk. Geçmişte gramının bile satışı yasak iken gerekli düzenlemeleri yapıp kooperatifler vasıtasıyla tütünün değerinde satılmasına biz imkan sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir. Bugüne kadar sizlerin ekmeğine engel olmaya değil büyütmeye geldik. Talimat verdim ve 24 Haziran’dan sonra çalışmalar yapılıyor, asla sizin bu konuda da önünüz kesilmeyecek. Rahat olun. Sizin kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz.

‘OYUNUZA SAHİP ÇIKIN’

“Oy namustur. Oyunuza sahip çıkın. Oyunuza sahip çıkmanız, geleceğinize sahip çıkmanızdır. Türkiye için, milletimiz için hayata geçirecek projesi olan parti kendisi için oy ister. Cumhurbaşkanlığında, mecliste ne kadar güçlü olursanız, ülkeye o kadar iyi hizmet edersiniz. Bu ülkede 81 milyon vatandaşımızın tamamıyla birlikte Kürt kardeşlerimizin de temsilcisi Recep Tayyip Erdoğan’dır, bu kadar açık söylüyorum. Niye, benim için Kürtlük, Lazlık, Çerkezlik diye bir şey yok. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik bu kadar basit. Türkiye’de Kürt kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadıkları yerlere en büyük hizmeti biz götürdük. Kültürel ve sosyal alandaki tüm yasakları biz kaldırdık, engelleri biz kaldırdık. Ret, asimilasyon, inkar bütün bu politikaları biz kaldırdık. Ülkemizde artık hiç kimse ne kökeninden, ne inancından ne de sosyal statüsünden dolayı itilip kakıldığını, ikinci sınıf muamele gördüğünü söyleyemez. Kafalarındaki kırk tilki artık 24 Haziran’da başka yere kayacak. Yakında bunların hepsinin kuyrukları birbirine dolanacak.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023