Kahta Objektif Haber

Kızılay Web Banner 950X100

Gazeteci Hacı Bozkurt’un İsmini Taşıyan Bir Fidan Dikildi

Gazeteci Hacı Bozkurt’un İsmini Taşıyan Bir Fidan Dikildi
365
12 Kasım 2020 - 9:05

Kahta’da Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında dikilen bir fidana Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Gazeteci Hacı Bozkurt’un ismi verildi.

Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Kahta Belediyesi ve Kahta Orman İşletme Şefliği dikilen fidanlardan birine merhum Gazeteci Hacı Bozkurt’un ismi verildi.

Kahta’da uzun yıllar gazetecilik yapan merhum Hacı Bozkurt’un ismini yaşatacaklarını ifade eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Hacı Bozkurt ağabeyimiz, korona virüse yenik düşerek aramızdan erken ayrıldı. İlçemizde 40 yıla yakın gazetecilik yapan, toplumun her kesimi tarafından sevilip sayılan, yazdığı her haberinde gayesi Kahta’ya bir şeyler kazandırmak olan, dürüst, ilkeli ve usta bir gazeteci olan Haci Bozkurt’un ismini diktiğimiz bu fidana vererek yaşatacağız. Tekrardan böyle bir değeri kaybettiğimiz için kendisine Allah’tan rahmet, Bozkurt Ailesi’ne de başsağlığı diliyorum.” dedi.

Başkan Turanlı, Kahta DHA Muhabiri Şevket Bozkurt ile birlikte fidanı diktikten sonra fidanın etrafının çevrilmesini ve usta gazeteci Haci Bozkurt tabelasının fidanın önüne yazılması talimatını verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2021