Kahta Objektif Haber

Genç Gönüllülerden Anlamlı Kampanya

Genç Gönüllülerden Anlamlı Kampanya
931
01 Temmuz 2018 - 16:03

Kahta  Gençlik Merkezi  genç  gönüllüleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Genç Dönüşüm Projesi” kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’den  çıkan öğrencilerden kalem setleri topladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Genç Dönüşüm Projesi’ 81 il ve tüm gençlik merkezlerinde uygulanmaya devam ediyor. “Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma” sloganıyla yola çıkan proje, ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye malzemesi sağlıyor. Proje kapsamında Kahta  Gençlik Merkezi, gençlik liderleri ve gençlik gönüllüleri ile ilçe merkezinde YKS sınavlarının  gerçekleştirildiği   okullarda  sınavdan çıkan  öğrencilerden ÖSYM’nin dağıttığı kalem setlerini topladı. Kahta Gençlik Merkezi  Genç Gönüllü Liderlerinden  Seher  Bozkurt proje sayesinde gençlerle ihtiyaç sahibi çocuklar arasında köprü olduklarını ifade ederek bu durumdan oldukça gurur duyduklarını söyledi.

Bozkurt, “Gençlerimiz hem kendini ifade etme olanağı hem de yardımda bulunma şansı bulmuş oluyorlar.” dedi.

Gençlik gönüllüsü Büşra Karabiber ise projenin yardımlaşma ve dayanışmaya önemli bir katkısı olduğunu söyledi. Geri dönüşümün geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirtti. Kemal Zengin ise, “Böyle bir projede   ilk defa  yer  alıyorum, belki  hayatımda  yaptığım en  güzel faaliyet anısı olarak kalacaktır. Çocukların eğitimi için her  zaman görev almaya hazırım.” dedi.

Proje hakkında konuşan Kahta  Gençlik Merkezi Müdürü M.Nebi Bulut  ise “Topladığımız kalem, açacak ve silgileri bölgemizde ihtiyacı olan ve maddi durumu olmayan çocuklarımıza dağıtacağız.’’dedi.

Bunun bir  sorumluluk  görevi  olduğunu, bu günün  gençlerin yeni gelecek nesillere  yardım ellerini uzatmanın, onlar için çaba göstermeleri ve onların eğitimine katkı sunacak faaliyetlerde  bulunmalarının kendilerini mutlu ettiğini, gelecek adına umut verdiğini söyleyen Bulut, “Aslında  burada  gençlerimizin topladıkları sadece  kırtasiye malzemesinden ibaret değildir. Onların  bir  kalemi  belki  bir  gönül köprüsünden  birer tuğla olacak ve   bu  köprü  kardeşlik  adına  eğitime verilen değerin nişanesi  olarak  gönüllerde yaşatılacaktır.” diye konuştu.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği projede toplanan setler köy okullarında eğitim gören  ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023