Kahta Objektif Haber

Gençler Sabah Namazında Buluşuyor

Gençler Sabah Namazında Buluşuyor
841
20 Aralık 2016 - 13:57

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü, “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında Kahta Gençlik Merkezi üyesi gençler sabah namazında buluştu.

Gençlerin manevi eğitimini desteklemek amacıyla Kahta Gençlik Merkezi ve STK’ların destekleriyle Celalettin Camiinde gerçekleştirilen organizasyonda onlarca genç sabah namazını kılıp, ellerini semaya kaldırarak Suriye ve Halep için dua etti.

İçimizdeki mihraklar temizlenecek

Programda  dua  yapan emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Bekir Koç, ülkemizde   yaşanan   terör olayların son bulması için halkın birlik ve beraberlik içerisinde  olması gerektiğini  ifade ederek “Şuan ülkemiz  çok sancılı bir  süreçte  geçmektedir. Dış ve iç tehditler  ile  hedeflenen kirli emeller  halkın direnişi karşısında bertaraf edilecektir. Bunun en bariz  örneğini 15 Temmuz’da  gördük. Şimdi içimizdeki  mihraklar  temizlenecek ve ülkemiz terörden arınarak  hedeflenen yere  gelecektir.”

Suriye’de insanlık dramı yaşanıyor

Suriye’de  bir  insanlık dramı yaşandığını  söyleyen Koç,  “Tüm dünya  Suriye’de  yıllardan beri  süregelen zulme seyirci  kalmaktadır. Son günlerde  Halep’te  yaşananlar bizleri  derin bir  şekilde  üzmektedir. Bizler  sadece  duamızda  değil  tüm imkanlarımızla  kardeş Suriye halkının yanındayız. Onlara  zulüm edenleri  nefretle  lanetliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Kahta Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut ise, “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” programlarına düzenli bir  şekilde devam edildiğini, bu hafta ki  programa Kahta’da faaliyet  gösteren ve ‘’Halep’e yol açın’’ kampanyasını düzenleyen   gönüllü  Sivil Toplum Kuruluşların destek verdiğini  ve ellerin Halep için dua’ya kalktığını  ifade etti.

Gençler sabah namazında buluşuyor projesi kapsamında önümüzdeki günlerde de  gençler sabah namazında buluşmaya devam edecekler.22

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023