Kahta Objektif Haber

Gönüllü Çöp Topluyor

Gönüllü Çöp Topluyor
971
23 Ağustos 2017 - 15:24

Kâhtalı vatandaşların baraj kenarına attığı çöplerden rahatsız olan Mehmet Çoban isimli Esnaf, bireysel çöp temizleme kampanyası başlatarak yaptığı örnek davranış ile çevreyi kirletenlere iyi bir ders verdi.

Yapmış olduğu temizliğin amacının kendi çevrelerini daha yaşanılabilir hale getirmek olduğunu belirten Mehmet Çoban, “Her sabah baraj kenarındaki çöpleri toplayarak temizliyorum.” dedi.

Çoban, “Şuan ki görüntü Kâhta’ya yakışmıyor. Bir birliktelik oluşturmalı, duyarlı olmalıyız. Kâhta’mızın en önemli yerlerinden biri olan baraj kenarını tertemiz yapıyorum. Bizim bu temizliğimizi gören kardeşlerimiz, arkadaşlarımız artık yere çöp atmazlar. İnşallah bu sürekli böyle devam eder. Amacım farkındalık yaratmaktır.” diye kaydetti.

Mehmet Çoban’ın çevre temizliği konusunda bir duyarlılık gösterdiğini dile getiren vatandaşlar ise, “Hemşerimiz bugün güzel bir duyarlılık örneği gösteriyor. Vatandaşları bu konuda bilinçlendirmek adına farkındalık sağlıyor. Hemşerimizin katkılarıyla çevre temizliği noktasında gerekli duyarlılığı göstermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023