Kahta Objektif Haber

Yardım Tırları Dualarla Uğurlandı

Yardım Tırları Dualarla Uğurlandı
768
09 Ocak 2017 - 9:10

Adıyamanlılar Vakfı, kan ve gözyaşının dinmek bilmediği Halepli kardeşleri için âdeta seferberlik ilan etti. Bombaların ve silah seslerinin arasında hayatta kalma mücadelesi veren yaklaşık 100.000 Halepli için başlatılan yardım kampanyasında, Adıyamanlılar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu üyeleri, Komisyon Başkanları ve Adıyamanlı hayırsever iş adamlarının desteğiyle tonlarca gıda malzemesi toplandı. Toplam 19 tırdan oluşan “İyilik Konvoyu”, Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını bir nebze de olsa sarmak için törenle Halep’e uğurlandı.

Genel Merkezi İstanbul Bağcılar’da bulunan ve bugüne kadar buna benzer insani yardımlarıyla toplumun saygınlığını kazanmakla bilenen Adıyamanlılar Vakfı, bu kez Suriye’de yaklaşık beş yıldır yeryüzünde eşine rastlanmayacak zulümlere maruz kalan Halepli kardeşleri için büyük efor sarf etti.

Vakıf Genel Merkezinin önünde düzenlenen anlamlı törene; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, çok sayıda bürokrat, belediye meclis üyeleri, iş adamları, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Komisyon Başkanları, ulusal ve yerel basından çok sayıda basın mensubu iştirak etti.

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Aksoy: “Halep’teki Kardeşlerimize Yardım Etmek Boynumuzun Borcudur.”

Törenin açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, şunları ifade etti: “Adıyamanlılar Vakfı olarak aylardır kan, zulüm ve gözyaşlarının bitmek tükenmek bilmediği Halepli kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamak ve biraz olsun yaralarına merhem olmak için başlattığımız gıda kampanyasında 19 tırdan oluşan iyilik konvoyumuz, bugün Esenler Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi aracılığı ile Halep’e doğru yol alacak olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu konuda büyük hassasiyet gösteren; bütün vakıf gönüldaşlarıma ve hayırsever iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Halep; tarihi ile, mimarisi ile, doğası ile, kültürü ile Ortadoğu’nun müstesna bir şehri iken, âdeta tarih sayfalarına terk edilmiştir. Çanakkale savaşlarında 6.000 şehit veren Halep ile var olan gönül ve kader birliğimiz bizleri harekete geçirmelidir. Halep’te, Müslüman kardeşlerimiz devam eden çetin savaş koşullarının üstüne şimdi de açlık ile mücadele veriyor. Eşlerini şehitlik mertebesi ile toprağa veren anneler şimdi de minik yavrularını açlık sebebiyle toprağın kara bağrına bırakıyor. Bu annelerin gözyaşlarını azaltmak, acılarına ortak olmak  ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifinin gereğini yerine getirmek , “Ölmek istiyorum çünkü cennette ekmek var” diyen minik yavrunun sesine kulak olmak için tüm imkânlarımızı zorlayarak -Adıyamanlılar Vakfı olarak, daha önceki zamanlarda olduğu gibi- dünyada nerede bir mazlum varsa onlara gerekli yardımı göndermek en önemli görevimiz olarak biliyoruz” diyerek, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Esenler Belediye Başkanı Göksu: “19 Tır, Halepli Kardeşlerimiz İçin Yola Çıkıyor.”

Adıyamanlılar Vakfı’nın Halep için göstermiş olduğu duyarlılığından dolayı bütün Adıyamanlı hemşerileriyle gurur duyduğunu ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu yardımla Halep’teki kardeşlerimizin yüreğindeki sevgi ile kendi sevgimizi bütünleştirip kardeşlik ruhumuzu yeniden tescil etmenin kıvancını yaşıyoruz. Halep bizim için çok büyük bir anlam ifade etmektedir. Çünkü Halep’e düne kadar Gaziantep’e ve Şanlıurfa’ya gider gibi gidip gelebiliyorduk. Dün ülkemizi düşmanlardan korumak için Çanakkale’de en çok şehit vermiş Halepli kardeşlerimiz, bugün maalesef bombaların arasında şehit oluyor. Kimileri ise evini yurdunu terk ederek çaresizlik içinde ölümü bekliyor. Bu feryada kulak veren tek kişi ise yine her zaman olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan oldu. Bu yardımlarla belki bugün Halepli kardeşlerimize evinin sıcaklığını hissettiremeyiz ve belki de onların acılarını onlar kadar hissedemeyiz ama en azından hiç olamasa Halepli çocuklar ölmesin, aç kalmasın, üşümesin diye onların yanında olduğumuzu gösteriyorsak ne mutlu bizlere. Bu güzel organizasyonda emeği geçen Adıyamanlılar Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz. Onlarla ne kadar övünsek azdır” şeklinde konuştu.

Esenler Kaymakamı Şahin: “Bu Yardımlarla Öz Kardeşlerimize Kucak Açıyoruz”

Bugün çok daha farklı bir görev ile görevlendirmiş bulunuyoruz. Kendi öz kardeşlerimize kucağımızı açtığımız gibi onların temel ihtiyaçlarını karşılamak için âdeta seferberlik ilan eden fahri hemşehrisi olduğum Adıyamanlılar Vakfı’nın bu önemli organizasyonuna katılmaktan büyük onur duyuyorum. Türkiye, misafir ettiği 3 milyon insan ile dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkelerin başında yer alıyor. Biz büyük bir milletiz ve büyük bir medeniyetiz. Büyük medeniyetler şefkatle ve merhametle varlığını hissettirir. Bu bizim için büyük bir lütuftur. Bu tür insani yardımlarda her şeyi devletten beklemek yerine şefkat ikliminin tabana yayılması lazım. Adıyamanlılar Vakfı’mız bunun en önemli örneğidir. Unutmayalım ki, Halep bizim bir parçamızdır. Bundan 90 yıl önce valilik ve kaymakamlık kararnamelerinde Halep de vardı. Halep bir sancaktı; Gaziantep ve Şanlıurfa’nın kazasıydı. Yani bizim parçamızdı, canımızdı ve öz kardeşlerimizdi. Onların acılarını yüreğimizin en derininden hissettirmekle mükellefiz. İşte bunun en önemli örneğini gösteren Adıyamanlılar Vakfı’na duyarlılığından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Programın sonunda Adıyamanlılar Vakfı’nın Mütevelli Heyet Üyesi Abdulgani Tekin’in eşliğinde edilen dualardan sonra yardım tırları siren sesleri ve alkışlar eşliğinde Halep’e doğru yol aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023