Kahta Objektif Haber

Hastane Personeline İletişim Eğitimi Verildi

Hastane Personeline İletişim Eğitimi Verildi
238
13 Temmuz 2021 - 10:10

Kahta Devlet Hastanesinde hasta ve personel arasındaki iletişimin doğru ve etkin olmasını sağlamak amacıyla Tıbbı Sekreter ve Veri Giriş pozisyonunda çalışan personele Kişiler arası İletişim Eğitimi programı düzenlendi.

Eğitim Birimi tarafından düzenlenen eğitimler, Psikolog Mehmet Togar tarafından verildi. Birebir verilen eğitimlerde, iletişim becerileri, zor insanlarla başa çıkma, öfke kontrolü, stres-stres yönetimi, ve beden dili gibi konular anlatıldı.

Doğru iletişimin hem hasta hemde sağlık çalışanı memnuniyeti açısından önemli olduğunu vurgulayan Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Emin Parlak, kötü iletişimin geri dönüşü olmayan hasara yol açtığını kaydetti.

Başhekim Parlak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hasta ile sağlık çalışanları arasındaki iletişimin doğru ve etkin olması hem hasta açısından hem de sağlık çalışanı açısından önemlidir. İyi iletişim sayesinde hasta, takip ve tedaviye daha istekli ve sağlık çalışanından memnuniyeti arttırırken, sağlık çalışanı açısından da çalışanların işlerinin daha hızlı, stresi az, mutlu ve güvenli çalışmasını sağlar. Bu durumun sağlanmasında, iyi ve etkili, saygılı iletişimin karşılıklı olması, toplumun da bu konuda bilinçlenmesi önemlidir. Hasta ve çalışan memnuniyetinin yanısıra, hizmet kalitesini daha artırmak için arkadaşlarımız benzer eğitim programlarını düzenlemeye devam edecekler.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023