Kahta Objektif Haber

Husumetli Aileler Barıştırıldı

Husumetli Aileler Barıştırıldı
1.590
16 Haziran 2017 - 21:28

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve İlçe Müftüsü Metin Aykut’un arabuluculuğu ile Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve Büyükbey Köyünden husumetli olduğu akrabaları barışmak için bir araya geldi.

Kahta Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen barışma organizasyonunda konuşan Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, yaptığı konuşmada, göstermiş olduğu hoşgörüden, uzlaşmadan ve anlayıştan dolayı esasında hısım olan, kısa bir süreliğine de olsa baş gösteren husumeti sonlandırıp tekrar akrabalık bağlarını tesis eden iki aileye teşekkür etti.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya Kaya: “Biz istiyoruz ki ilçemiz bu tür olaylarla anılmasın barış ve kardeşliğin her zaman sürmesini istiyoruz, ilçemizde yaşanan üzücü olaylar artık geride kalmıştır. İki ailemizin barışması inşallah diğer husumetli ailelere de örnek olur. Biz tüm gücümüzle ilçemizde yaşanan husumetleri bitirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Daha sonra konuşan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak: “Aramıza nifak tohumları ekip bundan nemalanmaya çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini ifade ederek Barışa ve kardeşliğe burada hep beraber tanıklık ve şahitlik ediyoruz. Bu barışın daim olmasını ilelebet bozulmamasını ailelerimizin barış için yan yana yaşaması temenni ediyorum. Geldiği ilk günden bu yana çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile Kahta halkının gönlünü kazanan Sayın Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya’ya bu barışa öncülük ettiği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi

Konuşmaların ardından her iki ailenin üyeleri kucaklaşarak barıştı.

Barış buluşmasında İlçe Kaymakamı yanı sıra, İlçe Müftüsü ve belediye encümen üyeleri atıldı.

Kahta Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen barış töreninde bir araya gelen aile fertleri, okunan duaların ardından ilçe müftüsü Metin Aykut’un Kur’an’ı Kerim tilaveti ve okuduğu dua ile son buldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023