Kahta Objektif Haber

Adıyaman, Keçiören’e Konuk Oldu

Adıyaman, Keçiören’e Konuk Oldu
431
27 Mayıs 2019 - 11:02

Ramazanın birlik ve beraberlik ruhunu Anadolu’nun illerini tanıtarak kültür köprüleriyle de pekiştiren Keçiören ramazan etkinliklerinin konuğu Adıyaman oldu.

Ramazanın birlik ve beraberlik ruhunu Anadolu’nun illerini tanıtarak kültür köprüleriyle de pekiştiren Keçiören ramazan etkinliklerinin konuğu Adıyaman oldu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Cennet parçası bir coğrafyada yaşıyoruz, ülkemizin, devletimizin kıymetini bilelim” dedi.

Adıyaman yöresi halk oyunları ile başlayan programda Adıyaman Kültür Evinin açılışı gerçekleştirilirken Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ev sahipliğindeki geceye AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı Başkanı ve AK Parti 23 ve 24. Dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Geceye katılan herkese teşekkür eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “11 ayın sultanı ramazan inşallah Türk-İslam coğrafyasına güzellikler getirsin. Dirlik, birlik, kardeşliğimizi pekiştirsin. Bugün güzel şehrimiz Adıyaman’dayız. Adıyaman kültürünün herkesi kucaklayan bir yapısı vardır. Cennet parçası bir coğrafyada yaşıyoruz. Bizdeki güzellikler parayla satın alınamaz. Bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin, devletimiz var olsun. Allah’a emanet olun.” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak ise, “Barış ve huzur şehri Adıyaman’ımız insan sevgisi, zengin tarihi ve kültürel değerleriyle Güneydoğu’nun incisidir. Güzel memleketimin insanı merttir, cesurdur, saygılıdır, hürmetkârdır. Şüphesiz Ülkemizin her tarafı güzelliklerle doludur. Evet, Türkiye bir cennet vatandır. Allah birliğimizi beraberliğimizi her daim ebedi kılsın. Rabbim Ülkemize, Devletimize ve Milletimize hainlik düşünenlere de fırsat vermesin.” ifadelerini kullandı.

Kalaba meydanında düzenlenen gece de vatandaşlara Adıyaman Çiğköftesi ikram edilirken, Adıyaman yöresi şarkı ve türkülerinin seslendirildiği ‘Harfane Gecesi’ düzenlendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023