Kahta Objektif Haber

İHH, Yetim Ailelere İftar Verdi

İHH, Yetim Ailelere İftar Verdi
582
23 Mayıs 2019 - 14:49

Kahta İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Kahta İHH) tarafından ilçedeki yetim ailelere yönelik iftar programı düzenlendi.

Kahta İHH Temsilciliği tarafından Dünya Yetimler Günü nedeniyle ilçedeki 300 yetim aileye iftar verildi.

Katılımcılar, akşam ezanın okunmasıyla dualar eşliğinde oruçlarını açtı. Programa katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Baraj kenarındaki bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına, Ak Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, STK temsilcileri ve yetim aileler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kahta İHH Temsilcisi Mehmet Güllü Orman, değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, İHH olarak, bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan herkese yardım ettiğini söyledi.

“YETİMLERİMİZE KOL KANAT, MAZLUMLARA UMUT OLUYORUZ”

Temsilci Orman, “İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, hiçbir bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan herkese yardımlarda bulunuyoruz. Yetimlerimize kol kanat, mazlumlara umut oluyoruz Değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Mazlumun sesi olmaya, emaneti en iyi şekilde kullanmak için buradayız.

“50 OKULA YETİM KARDEŞ PROJESİ”

“Şu ana kadar 500 aileye giyim kuşam ve gıda yardımında bulunduk. 750 öğrenciye ayakkabı yardımı dağıttık. 150 yetim çocuğa aylık 125 TL burs veriyoruz. 50 okula yetim kardeş projesi başlattık. Bu akşam burada 300 yetim kardeşlerimizle beraber iftar yapıyoruz. Bizleri kırmayıp buraya gelen herkesten Allah razı oldun.” dedi.

“YETİMLER BİZE PEYGAMBER EFENDİMİZİN EMANETİDİR”

Yeni Dünya Vakfı Kahta Temsilcisi Sırrı Öztürk, yeryüzündeki bütün mazlumların aynı olduğuna dikkat Çekerek, “Bize yetimler Peygamber Efendimiz (a.s)’ın emanetidir. Bizim onlara kollamamız, korumamız, muhafaza etmemiz ve geleceğine yetiştirmemiz gerekiyor.

“İnancımızın bize yüklediği mesuliyet baktığımız zaman, çok büyük sorumluluklarımız vardır. Tıpkı İHH’nın yeryüzünde yaptıkları gibi. Bugün düzenlemiş olduğu program, bu faaliyetler içerisinde sadece bir tanesidir. Görüyoruz ki özellikle Ortadoğu coğrafyasında, dünyadaki Müslüman coğrafyasında maalesef kan gölüne çevirmişler. Ama sadece İslam coğrafyası ile yetmiyor ne diyor yeryüzündeki bütün mazlumlar aynıdır. Bütün mazlumlara el uzatmak lazım. Çünkü bizim inancımıza göre, mazlumun dinine bakılmaz. Zulmedilen kişiye el uzatmak lazım. İşte bu açıdan İHH’nın misyonu çok önemlidir. İHH sadece Türkiye’de değil, dünyada tüm mazlumların sesi olmaya devam ediyor. Özellikle Kahta’da böyle bir program düzenleyen, İHH Kahta temsilciliğine, yönetim kuruluna ve katkı yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Programa katılan ailelere çeşitli hediyeler verildikten sonra program sona erdi.


deneme bonusu veren siteler

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023