Kahta Objektif Haber

İhlas Camisi’nin Temeli Atıldı

İhlas Camisi’nin Temeli Atıldı
343
10 Eylül 2019 - 15:07

Kahta ilçesi Hürriyet Mahallesinde bulunan İhlas Camisi, yıkılıp yeniden yapılması için temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, Mahalle Muhtarları, İhlas Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şeyhmus Çukurlu, Dernek yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreni, okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kurban kesilip dualar eşliğinde butona basılarak temele harç konulmaya başlandı.

Caminin 37 yıl önce yapıldığını belirten Dernek Başkanı Şeyhmus Çukurlu, “Caminin kapasitesi yetmediği ve daha öncede restore edilmediğinden dolayı ciddi hasar gördüğü için mevcut caminin yıkılıp yerine daha büyük ve modern bir cami yapılması için girişimlerde bulunduk. Sağolsun hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla yıkım ve temel atma aşamalarını gerçekleştirdik” dedi.

“Camide bin 200 kişi aynı anda ibadet edebilecek”

Caminin en kısa sürede tekrar ibadete açılması için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürmeye gayret göstereceklerini ifade eden Çukurlu, “Yeni yapılacak caminin alt katı dükkan, bayan ve erkek ayrı ayrı taziye evi ve tuvalet; üst katı ise geniş bir cami olacak. Cami daha önce 139 metrekare iken yapılacak yeni caminin büyüklüğü 650 metrekare olacak. Bu sayede bin 200 kişi aynı anda ibadetlerini yapabilecek” dedi.

“Mükâfata nail olmak için yardımlarınızı esirgemeyin”

Çukurlu, “Allah hayırseverlerden razı olsun. Caminin en hızlı bir şekilde tamamlanıp ibadete açılması için hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Rabbimiz ‘Şüphesiz Allah’ın mescitlerini imar eden insanlar Allah’a iman eden ve ahiret gününe inanan insanlardır’ diye buyuruyor. Bu mükâfata nail olmak için yardımlarınızı esirgemeyin” şeklinde konuştu.

Yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar aşağıdaki IBAN veya hesap numarasına nakdi yardımlarını yapabilirler:

IBAN: TR82 0001 0003 9989 2233 63 5001
ZİRAAT BANKASI KAHTA ŞUBESİ HESAP NO: 0399/89223363-5001

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023