Kahta Objektif Haber

İKBAL-DER’de Öğrenci Buluşması

İKBAL-DER’de Öğrenci Buluşması
721
14 Şubat 2018 - 8:53

Kahta’da ’İmanlı Genç’ konulu program düzenlendi.

İmanın tanımı, çeşitleri(taklidi ve tahkiki) gerekliliği ve imanın gençler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken program konuşmacısı Molla Sadrettin Günay, “İman, Allah tarafından peygamberler vasıtasıyla getirilen ve insanların dil ile ikrar ve davranışlarda da bunun gereğini yapma inancıdır” dedi.

Günay, “Sadece dil ile iman ettiğini söylemek ve davranışlarda bunun aksi durumda hareket etmek, kişinin iman ağacını henüz kalbinde dikmediğini gösterir. Eğer bir kere iman ağacı kişinin kalbinde yeşerirse artık o iman, onun her türlü davranışlarına sirayet eder ve böyle bir iman işte tahkiki imandır. Ayrıca imanın ziyneti ilimdir ve ilminde muhafazası ise amel-i salihtir” ifadelerini kullandı.

Sadrettin Günay’ın yaptığı konuşmalardan sonra katılımcılar İkbal Der öğrenci biriminin hazırladığı video slaytı izlendi. Daha sonra programda gençler tarafından şiirler okunarak ezgiler söylendi.

Program, yapılan duanın ardından katılımcılara çiğköfte ikram edilmesiyle sona erdi.

İkbal Kültür ve Yardım Derneği’nde (İkbal Der) düzenlenen programa dernek üyeleri, eğitimciler, üniversite mezunları ve lise öğrencileri katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023