Kahta Objektif Haber

İyilik-Der’den Yetim Çocuklara Giyim Yardımı

İyilik-Der’den Yetim Çocuklara Giyim Yardımı
640
04 Aralık 2018 - 10:05

Kahta İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik-Der) tarafından, Kahta’daki 74 yetim çocuğa giysi ve ayakkabı yardımı yapıldı.

Derneğin ulusal ve uluslararası alanda insani yardım faaliyetleri yürüttüğünü belirten İyilik-Der Kahta Temsilcisi Ekrem Kılınç, hayırsever vatandaşlar ile yetim ve yardıma muhtaç kimseler arasında adeta bir köprü görevi üstlendiklerini söyledi.

İyilikder’in her yıl yaptığı yetim ve muhtaçları giydirme çalışması bu yıl ‘’Kardan Adam Olsaydım ÜŞÜMEZDİM!’’ spotuyla faaliyete sokulduğunu belirten Kılınç, “Kahta İyilik-der olarak kış şartlarında yetim ve muhtaç çocuklarımız üşümesin diye bu hayır yarışına katılmaya karar verdik. Çevremizdeki hayırseverlerden topladığımız paralarla ‘ Kaban, Bot, Kazak ve Pantolon’ oluşan kışlık setle yetimlerimizi ve yüreklerini ısıtmak için yola çıktık. Her bir çocuk giydirme 150 TL tutarında olan bu hayır paketleri için ilk etapta 74 gönüllü bulduk. Elbiselerimizi tedarik edip çocuklarımızı ve ailelerini davet ettik. 01 Aralık 2018 Cumartesi günü çocuklarımızı giydirdik. Bu çalışmamızda gönüllülerimizin yanında Ebu Sadık AİHL öğrenci ve öğretmenleri de destek verdiler. Hocalarımıza ve gençlerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz… Bu hayırlı faaliyete sebep olan, vesile olan, sebep olan, iştirak eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hepimizin hayrını kabul etsin. Rabbim bundan sonra da benzeri hayırlı işlerde buluşmayı nasip etsin.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023