Kahta Objektif Haber

Kahta Belediyesi Yeni Bir Güzergâh Oluşturuyor

Kahta Belediyesi Yeni Bir Güzergâh Oluşturuyor
85
25 Ekim 2019 - 9:03

Kahta Belediyesi, kentte ulaşım bütünlüğünü sağlamak için Yavuz Selim, Girne ve Turgut Özal mahallerini birbirine bağlıyor.

İlçe merkezindeki 3 mahallenin canlandıracağı yol ilk etapta Yavuz Selim, Girne ve Turgut Özal mahallerini birbirine bağlıyor. Yıllardır İmar yolu olmasına rağmen şehrin ana arterlerinden olan Kurtuluş caddesinin kesik olan kısımları tamamlanarak Trafiğe açıldı.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, yapılan çalışmalar kapsamında Girne Mahallesinde açılan yeni Cadde ile hem mahallelinin nefes alacağını hem de trafik sorununun yaşanmayacağını söyledi.

3 MAHALLE CANLANACAK

Mahalle sakinlerinin talebini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Turanlı, “Mahallelerimizin kentte olan ulaşım bütünlüğünü sağlamak için yatırımlarımız devam ediyor. Girne Mahallesi sakinlerinin isteği üzerine Girne Mahallesinde yeni yollar açıyoruz. Girne Mahallesinde yapılan yol çalışmalar ile hem mahalleli nefes alacak hem de trafik sorunu ortadan kalkacak. Aynı zamanda da 3 mahallemiz de canlanacak. Tabi yol çalışmalarımız devam edecek ama ilk etapta bu yol çalışmamız Yavuz Selim, Girne ve Turgut Özal mahallerini kesintisiz birbirine bağlıyor.”

ALTERNATİF GÜZERGAH

Başkan Turanlı, “Mahallerimize önemli bir artı değer katacak olan bu yol ile ilçenin trafik yükünü alacak, yakıt ve zaman tasarrufu sağlayacak hatta alternatif bir güzergâh olacak.Girne Mahallesi Diyarbakır Yolu bağlantısını sağlayacak bu yolun Girne Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki sorunlu parselleri için de mahalle sakinleri belediyemize hiç zorluk çıkartmadan yardımcı oldular. Ben bu güzel davranışlarından dolayı mahalle sakinlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyük bir anlayış gösterdiler. 20 metre genişliğinde olacak yolun açma çalışmasının tamamlanmasının ardından malzeme serimi yapılarak yolun oturmasını bekleyeceğiz. Sezon ile birlikte yağmurlama ve kanalizasyon çalışmalarından sonra asfalt kaplaması yapılacak.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Bu alana REKLAM verebilirsiniz
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Kahta Objektif, kendine duyulan güveni korumak için çalışır. Copyright [ 2016 - 2020 ] All Rights Reserved