Kahta Objektif Haber

Kahta Halkı Bunu Hak Etmiyor

Kahta Halkı Bunu Hak Etmiyor
2.194
09 Ocak 2017 - 20:04

Kâhta halkı otogazda alenen yapılan bu haksız kazanca kurban ediliyor. Son zamanlarda alınan ani bir kararla otogaz fiyatlarının yükselmesine tepkiler gittikçe büyüyor.

Adıyaman il ve ilçe genelinde akaryakıt istasyonlarının ortak kararıyla otogaz litre fiyatının 2.25’lerden 2.90’lere çıkarılması hem kamuoyu hem de vatandaşların tepkisine neden oldu.

İl genelinde olduğu gibi Kâhta’da da son günlerde gündeme oturan, halkın yaşantısını olumsuz etkileyen otogazdaki fahiş fiyat uygulaması araç sahiplerinin seslerini  yükseltmelerine sebep oldu.

Çevre illerde, yaklaşık olarak 2.25 ile 2.50 arası fiyatlarla satılan otogaz, ne acıdır ki Kâhta’da 2.90 seviyeleri civarında seyretmektedir.

Bazı akaryakıt istasyonları araç sahiplerince dile getirilen şikâyetleri görmezden gelip, herhangi bir açıklama yapma gereği bile duymazken, kimisi de “bizimle ilgisi yok, yapılan zamlardan kaynaklanıyor.” diyor.

İlçemizdeki bazı akaryakıt istasyonlarına çevre illerde, özellikle Şanlıurfa’da indirimli satılan otogazın ilçemizde neden fahiş fiyatla satıldığını sorduk. İstasyon yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, artışın yapılan zamlardan kaynaklandığını ve çevre illerde indirimli otogaz satışı yapan istasyonlarında kârdan kıstıkları, hatta zararına satış yaptıkları ifade edildi.

Bu kirli oyunu bozmak için araç sahiplerinin mecburiyet dışında otogaz kullanmamalarını, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını ve vekillerimizi de bu karteli kırmaya ve Kâhta’lıların bu haklı feryadını duymaya davet ediyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Kahta Objektif, kendine duyulan güveni korumak için çalışır. Copyright [ 2016 - 2020 ] All Rights Reserved