Kahta Objektif Haber

Kahta İhlas Camii İbadete Açılıyor

Kahta İhlas Camii İbadete Açılıyor
305
23 Kasım 2023 - 9:57

İhlas Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve vatandaşların büyük desteğiyle yaptırılan İhlas Camii Cuma günü ibadete açılıyor.

İhlas Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından 4 yıl önce temeli atılan Hürriyet Mahallesi İhlas Camii inşaatı tamamlandı.

İhlas Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şehmus Çukurlu, “Hem görsel hem de mimari olarak Kahta’nın en güzel camilerinden biri oldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Camii ile ilgili teknik bilgileri paylaşan Çukurlu, “Mülk sahiplerinden dükkan karşılığı aldığımız arsamızın bodrum katı toplam 650 metrekare alana sahip. Bu alan abdesthane ve bay-bayan taziye evi olarak değerlendirdik. Giriş katının ise 360 metrekaresi dükkan olarak inşa edilmiş olup, 290 metrekaresi ise yine camiye ayrılmıştır. Bir diğer katın ise 650 metrekare alanı, yani tamamı ibadethane olarak yapılaştırdık. 450 metrekare asma katı ile birlikte ise toplamda Bin 100 metrekare ibadet alanımız mevcut. Emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023