Kahta Objektif Haber

Kahta İlk Defa Köylü Pazarı İle Tanışacak

Kahta İlk Defa Köylü Pazarı İle Tanışacak
1.557
17 Ocak 2018 - 11:14

Kahta Belediyesi’nce eski belediye binası önünde bulunan park alanında yapılacak olan Köylü Pazarı için ilk kazı çalışmalarına başlandı.

Projenin hayata geçirilmesiyle hem köy insanının aile bütçelerine katkı sağlanacağını ifade eden Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, “Köylü Pazarı projemizin ilk kazı çalışmaları başladı. Projenin hayata geçmesi ile hem köylü vatandaşlarımız hem de ilçedeki vatandaşlarımız sağlıklı nezih bir ortamda alış verişlerini yapacaklar. Köylüler, kendi elleri ile yetiştirdikleri yöresel ürünleri nezih bir ortamda satışa hazır hale getirerek halkımıza daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunacaklar. Yani köylülerimiz kendi elleriyle yetiştirdikleri sebzeleri, meyveleri ve yöresel ürünlerini Köylü Pazarında vatandaşlara doğrudan satabilecek. Köylü Pazarı ile hem köy insanının aile bütçelerine katkı sağlanacak, hem de ilçe merkezi ile kırsal kesim insanlarının arasında doğrudan bir köprü oluşacak. Bu köprü görevini de Köylü Pazarı projemiz üstelenecek” dedi.

Köylü Pazarını en kısa sürede tamamlayarak hizmete açacaklarını belirten Başkan Toprak, “Projemizi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizi el birliği ile daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Projemiz hayata geçtiğinde üretici ve tüketiciler aracısız bir şekilde aynı çatı altında buluşabilme imkanına sahip olacak. Köyde yaşayan vatandaşlarımızın köyde kalabilmelerini sağlamak, köylünün ürettiğinin fazlasını değerlendirmek ve köydeki yaşamı devam ettirebilmek için buna benzer sosyal projeleri çoğaltacağız” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023