Kahta Objektif Haber

‘Kahta Lehine Alınacak Kararları Destekliyoruz’

‘Kahta Lehine Alınacak Kararları Destekliyoruz’
628
02 Temmuz 2019 - 20:51

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni öncülüğünde toplanan Belediye Meclis Üyeleri, belediye meclis toplantısında görüşülen gündem maddelerini ve alınan kararları kamuoyu ile paylaştı.

AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Bedir Yeni yaptı. Başkan Yeni, AK Parti Grubu’nun Kahta’nın lehine alınacak her kararı desteklediğini ifade ederek, meclis toplantısında görüşülenleri kamuoyu ile paylaşmak için bir araya geldiklerini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Sırrı Öztürk ise, meclis toplantılarında görüşülen gündem maddelerinin ve alınan kararları her zaman kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade ederek, bu toplantıları geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Öztürk, “Kahta Belediyesindeki meclis toplantılarımıza başladığımızdan bu yana ilçemizde ne gibi gelişmeler oluyor, neler görüşülüyor, hangi kararlara evet, hangi kararlara evet dediğimizi halkımızla paylaşacağımızı ifade etmiştik. Bildiğiniz gibi 31 Mart’tan sonra ikinci toplantımızı gerçekleştirmiştik. Haziran ayında ise meclisimiz tatilde olduğundan toplanamadık. Temmuz ayına girmemizle birlikte bu ayki toplantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bugün ki meclis toplantımızda toplamda 7 madde gündeme alınması için bizimle paylaşılmıştır. Ayrıca bizlerde AK Parti Grubu olarak 5 maddeyi önerge olarak sunduk.”

-‘5 Asil ve 5 Yedek Üye Belediyeler Birliği Üyesi Seçildi’

“Gündemimizin 1. maddesinde Adıyaman Belediyeler Birliği Meclisimize 5 Asil 5 Yedek Üye seçimi ile ilgili görüşülmüştür. Bildiğiniz gibi Türkiye Belediyeler Birliği İl Belediyeleri, İl Belediyeleri de aldığı delegelerle Belediyeler Birliğini oluşturur. Bizler de İlçe olarak önce İl Belediyeleri Birliği’ne üye veririz, İl Belediyeleri de üst Belediyelere Üye verir. Bu şekilde Belediyeler Birliği oluşmuş olur. AK Parti Grubu teklif ettiğimiz 5 Asil ve 5 Yedek Üyemiz seçilmiş olup, bu arkadaşlarımız Adıyaman Belediyeler Birliği’nde İlçemizi temsil edecekler.”

-’Müfettiş Raporunun Değerlendirilmesi’

“2. Maddemizde ise, müfettiş raporunda belirtilen 01.02.2019 tarihli 9 sayılı meclis kararının usule ve yasaya aykırı olduğu ve bu meclis kararının geri alınması ilgili bir görüşme var. Bu önemli bir konu. Çünkü bu madde 29 Belediye çalışanını ilgilendirmektedir. 31 Mart 2019 tarihindeki meclisin aldığı ve bu 29 kişinin işe başlaması ile ilgili aldığı bir karardır. Tabii bize intikal eden konu, 12 ay süreyle çalışan bu işçilerimizin tekrar 6 ay (Mevsimlik İşçi) süreyle çalışma statüsüne düşürülmesi kararı olmuştur. Tabi burada çalışan toplamda 30 arkadaşımızdan bir tanesi mahkemeye başvuruyor ve mahkemeyi kazanıyor. Mahkemelerde de emsal teşkil ettiği için bu 29 kişinin mahkemelere müracaat etmesi durumunda hem zaman kaybı, hem maliyet, hem de Belediyemiz bu süre zarfında bu işçilerimizden istifade edemeyeceği ve Mahkeme kararıyla geri gönderildiklerinde masraflarıyla birlikte Belediyemize yük olmamaları için eski kararın devamını uygun gördük. Ve eğer kararda bir yanlışlık varsa da mahkeme yolunun açık olmasını önerdik. Yani hem yasal anlamda bir sıkıntı olmasın, hem de çalışan 30 kişinin mağduriyeti giderilsin diye arkadaşlarımız 20.01.2019 tarihinde alınan meclis kararının devamına oy kullanmışlardır.”

-‘Katip Üyelerin Seçilmesi’

3. maddemizde ise meclis katip seçimi ile ilgili olmuştur. Daha önceki oturumlarda katip üye asil ve yedek üye seçimi eksik yapıldığından dolayı bu madde görüşülmüştür. 2 Asil 2 Yedek üyemiz katip üyeliğe seçilmiştir.

-‘Yeni Açılacak Müdürlüklere Ret’

“4. maddemiz ise Belediyemizin norm kadrosunda mevcut olan 3 adet müdürlüğün kaldırılması ve aynı şekilde yeni müdürlüklerin kurulması ile ilgili olmuştur. Bu madde üzerinde de arkadaşlarımızla uzun uzun çalıştık. Belediyemiz daha önce mevcut müdürlüklerle faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. Mevcut müdürlükler kaldırıldığı zaman başka bir isim altında yeni müdürlükler açılacağı ve aynı maaşı alacakları için aynı müdürlüklerin devamı konusunda oy kullanmışlardır.”

-‘Şehiriçi Ulaşım Güzergâhlarının Güncellenmesi’

“5. madde de ise bizimde önemsediğimiz Belediyemiz şehir içi ulaşım güzergâhlarının güncellenmesi ile ilgili bir çalışma gelmiştir. Bildiğiniz gibi şehiriçi araçlarının çalıştığı güzergâhlar var. İlçemiz büyüdü, haliyle insanlarımız yeni güzergâhların açılmasını istemiştir. Belediyemizin teknik elemanları bu konudaki çalışmalarını yaparak haritası ile birlikte meclisimizde bizlerle paylaşmıştır. Arkadaşlarımızla bu güzergâhları makul gördük. Hiç tereddüt etmeden evet oyu kullandık. Organize Sanayi Bölgesi ve Ebu Sadık Parkı güzergahları oluşturulmuştur.”

-‘Sözleşmeli Çalışan Personelin Maaşının Belirlenmesi’

“6. madde de sözleşmeli personel alımı ve ücret durumları görüşüldü. Aslında herhangi bir personel alımı yok. Mevcutta sözleşmeli çalışan bir arkadaşımız mahkeme kararıyla geri dönmüş, ücretinin belirlenmesi de meclis yetkisinde olduğundan dolayı uygun olan rakamı oy birliğiyle onayladık.”

-‘Tadilatlarla İlgili Karar Teknik Çalışmadan Sonra’

“7. madde, tadilatlarla ilgilidir. Meclisimize 3 adet dosya gelmiştir. Nerede ne gibi tadilatların olduğu bilgisi bizimle paylaşıldıktan sonra imar komisyonuna havale ettik. İmar komisyonunun yapacağı teknik çalışmadan sonra tekrar meclisimize gelecek ve değerlendireceğiz.”

-‘Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu’

“Uyuşturucu ile mücadele konusunda Uyuşturucu ile Mücadele ve Araştırma Komisyonu’nun kurulmasını önerge olarak sunduk. Daha önceki meclis toplantımızda teklif verdik. Fakat diğer toplantıda görüşülmek üzere karar aldığımız halde maalesef bu toplantıda gündeme alınmamıştır.”

-‘ Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’

Aynı şekilde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun kurulması, Kahta Belediyesi Personel Limited Şirketi’nin Mali Yapısı, Varlıkları, Personel Sayısı ve nerede isdihdam edildikleri ile ilgili bilgilerin verilmesini önerge olarak sunduk.

-‘Meclis Kararlarının Kamuoyu İle Paylaşılması’

“Belediye Meclis Toplantılarının kesinleştikten sonra basın mensupları ile paylaşılması ve düzenli bir şekilde resmi web sitesinde yayınlanmasını istedik.”

-‘Kahtaspor 1978’e Maddi Desteğin Sağlanması’

“Son olarak İlçemizi BAL Ligi’nde temsil edecek olan Kahtaspor 1978 kulübüne imkânlar dahilinde yardım yapılması için Başkan’a yetki verilmesi konusunu önerilmiştir. Bu saatten sonra bu gençlerimizin yanında durmazsak, İlçemizi temsil etme konusunda spor kulübümüze yazık etmiş oluruz. Kurumlarımızın ve STK’larımızın gerekli desteği sağlamasını istiyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023