Kahta Objektif Haber

Kahta Ses Gazetesi Yayın Hayatına Son Verdi

Kahta Ses Gazetesi Yayın Hayatına Son Verdi
1.807
17 Temmuz 2019 - 10:13

Geçtiğimiz günlerde kapatma kararı alan Kahta Beyan Gazetesi’nin ardından yaklaşık 7 yıldır yazılı ve internet basın hayatına devam eden Kahta Ses Gazetesi de artan maliyetler nedeniyle okuyucularına veda etti.

Kâhta’nın kurumsal gazetesi Beyan gazetesinin ardından Ziya Bozkurt’un 2012 tarihinde kurduğu Kâhta Ses Gazetesi de yayın hayatına son verdi.

Yedi yıldır Kâhta’nın nabzını tutan Kâhta Ses Gazetesi, kâğıt ve diğer giderlerin artması sonucu yaklaşık bir yıl önce yazılı basından çekilmiş, www.kahtases.com olarak internet üzerinden yayın hayatını sürdürüyordu. Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren Kâhta’nın uzun yıllara dayanan sorunlarına açık mert ve korkusuzca neşter vuran Kâhta Ses Gazetesi, daha çıktığı ilk günde fincancı katırlarını ürkütmüş, gündeme taşıdığı konulardan dolayı 2014 yılında dönemin ilçe kaymakamının emriyle hakkında kurumlara sokulmama kararı alınmıştı. Kâhta Ses Gazetesine yönelik bu uygulama o gün ulusal basın tarafından gündeme taşınmıştı. Kâhta Ses Gazetesi imtiyaz sahibi Ziya Bozkurt, yaptığı haberlerden dolayı birçok kez akrediteye maruz kaldı, tehdit edildi, yargılandı cezaya mahkûm oldu. Kısa sürede Kâhta’nın ve Adıyaman’ın en çok takip edilen yerel haber sitelerinden biri haline gelen Kâhta Ses Gazetesinin e-gazetesi www.kahtases.com haber sitesi ismi ile Kâhta’nın ve Adıyaman’ın gündemini belirleyen gazete oldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023