Kahta Objektif Haber

Kahta Yüzyıl Parkı Yenileniyor

Kahta Yüzyıl Parkı Yenileniyor
305
02 Ağustos 2022 - 8:04

Kâhta Belediyesi ilçe halkının tek nefes alma yeri olarak elde kalan 100.Yıl Parkının yenilenmesi için kolları sıvadı.

Hürfikir Gazetesi olarak ilçe halkının tek nefes alma yeri olarak elde kalan ve son 10 yılda yapılan bilinçsiz çalışmalarla beton yığınına çevrilen 100.Yıl Parkının ilçeye yakışır bir şeklide yenilenmesi gerektiği konusunu defalarca gündeme getirmiştik.

Bu çağrımıza duyarsız kalmayan Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, 100.Yıl Parkının yenilenmesi için çalışma başlatıldığını duyurdu.

Çalışmayı sosyal medya hesabında duyuran Başkan Turan, açıklamasında şunları ifade etti.

“İlçe halkımızın yoğun uğrak yerlerinden olan 100.yıl Parkını sil baştan yeniliyoruz. Kâhta Belediyesi 2020 yılında aldığı meclis kararı ile bütün masrafları kendisine ait olmak üzere Ak Parti belediye meclis Üyesi Yılmaz saray tarafından 100.yıl parkının yapması için karar alınmıştı. Ancak iki yıl aradan geçmesine rağmen iki kez meclis gündemine getirildi. Herhangi bir çalışma başlatılmadığından 2022 Ağustos ayı meclis gündemine tekrar alınarak Kararın Yılmaz Saray’dan alınarak, Kâhta Belediyesine verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Meclisimizin kararından sonra yardımcım Mehmet Rojda Selçuk’a talimat vererek çalışmalarımız başladı. İlçemize hayırlı olsun ”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023