Kahta Objektif Haber

Kahta’da 15 Temmuz Coşkusu

Kahta’da 15 Temmuz Coşkusu
1.348
16 Temmuz 2018 - 9:48

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Kahta Kaymamlığı ve Kahta Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu etkinlikler Milli Birlik Yürüyüşü ile başladı. Akedaş kavşağında toplanan vatandaşların yürüyüşü Hükümet Konağı önünde son buldu.

Yürüyüşün ardından meydanda toplanan binlerce vatandaşla birlikte şehitlere saygı duruşu ve istiklal marşının ardından kuran-i kerim tilaveti okunarak dua edildi.

15 Temmuz’da olduğu gibi, birlik ve beraberlik ruhunu her zaman diri tutmak gerektiğini ifade eden Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, “İçimizdeki hainlere hiçbir zaman fırsat vermeyelim” dedi.

Toprak, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün hem mutlu, hemde hüzünlü bir günümüz. Çünkü iki yüzün üzerinde şehidimiz, iki binin üzerinde gazimiz olmuştu. Alın terimizle alınan mermiler, uçaklar, tanklar üzerlerimize sürülmüştü. Ama o yiğit insanlar, Bedr’in Uhud’un Aslanları, Çanakkale’nin, Şanlıurfa’nın Gaziantep’in, Kahramanmaraş’ın yiğit evlatları meydanlara çıktı. O silahları üzerimize sürenlere karşı göğsünüzü siper ettiniz. Ey Amerika, Ey İsrail… İsterseniz atom bombalarınızla gelin, bizim göğsümüzdeki iman ile bu vatan ve bayrak aşkı ile ezanımızı susturamayacak, bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Sizin uçaklarınız, toplarınız, tanklarınız bizim imanımıza fayda etmez. İçimizdeki hainlere hiçbir zaman fırsat vermeyelim. Sürekli uyanık olmamız lazım. Bu birlik ve beraberlik ruhunu diri tutalım. Özellikle gençlerimiz, hanım kızlarımız 15 Temmuz’da destan yazdınız. Dünya’nın umudu Recep Tayyip Erdoğan meydanlara inin dediği gibi hep beraber tek vücut tek yumruk olduk, bu bayrağı indiremeyeceksiniz dedik. Rabbim hepimizin dünyasını da ahiretini de cennet eylesin. Allah hepinizden razı olsun.“

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise, Türkiye’nin birliğine ve dirliğine el uzatan her kim olursa olsun o eli kıracaklarını söyledi.

Kaya, “O gün ve devamındaki 27 gün boyunca, Kahta’da siz değerli hemşerilerimizle birlikte tek vücut halinde, sırt sırta, omuz omuza, yan yana hep beraber bu meydanları aşındırdık. Tüm kurum amirlerimiz, STK’larımız, emniyet ve jandarma ile bir araya geldik. Ülkemizin, milletimizin birliği, dirliği ve beraberliği için meydanları doldurduk. Aziz bildiğimiz, her şeyin üstünde tuttuğumuz al yıldızlı bayrağımız için, devletimiz için, milletimiz için, cami de okunan ezan-ı muhammedi için yedi düvele karşı meydanlara indik. Gelin dedik, FETÖ’sü, PKK’sı, Deaş’ı, kim olursa olsun. Hiç kimse Türk milletinin karşısında duramaz. Gezi eylemlerinde hendek siyasetinde, durabildiler mi? duramadılar. Afrin’de, Zeytin Dalı’nda durabildiler mi? duramadılar. 15 Temmuz’da duramadılar. Yahu siz geri zekalı mısınız? Bilmiyor musunuz bu milletin damarlarında akan asil kanın ne kadar deli olduğunu. Bu milletin istiklal marşı korkma diye başlıyor. Neden korkacağız? Vereceğimiz bir can, kime? Allah’a… Kime? Vatan’a, Kime? Millete.  Biz şunu çok iyi biliyoruz. Bizim Ülkemizden başka gidecek yerimiz yok. Biz bölünmez bir bütünüz. Biz insan onurunu en üstte tutan bir devletiz. Bizim devlet olarak kimsenin fikriyle, zikriyle, düşüncesiyle işimiz olmaz. Ama ne ile olur? Eğer sen Ülkemizin varlığına, birliğine, dirliğine el uzatırsan, o zaman sen bizim gözümüzde hainsin. Ve bu millet sana gerekeni yapar. Fitnenin eli kim olursa olsun o eli kırmasını biliriz. O gece bizi yalnız bırakmadınız. Allah sizlerden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması, platformda kurulan sinevizyondan vatandaşlara izletildi.

Şiir dinletisi, ilahiler ve mahalli sanatçıların ezgileriyle devam eden program, camilerde okunan salalar ve meydanda kılınan sabah namazı ile sona erdi.

Programa Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Copyright 2020 ©️ Designer By Yılmaz GÜRSOY