Kahta Objektif Haber

Kahta’da ‘Hayata Gülümse’ Semineri

Kahta’da ‘Hayata Gülümse’ Semineri
811
14 Şubat 2018 - 8:49

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Kahta Kaymakamlığı ve Kahta Belediyesi işbirliği ile Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından “Hayata Gülümse” semineri verildi.

Kahta Kültür Sitesi konferans salonunda düzenlenen programa, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, İlçe Emniyet Müdürü Durmuş Ali Özkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Mustafa Çiçek, Gençlik Merkezi Müdür Nebi Bulut, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, TÜGVA İl Temsilcisi İdris Toprak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, toplumda anne ve babaların çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlayacağını belirtti.

Aslanhan, “Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluk yaşanmaktadır. Bu olumsuzlukların yaşanmaması için hep birlikte daha duyarlı davranmalıyız.” dedi.

Gelişen teknolojinin aileleri olumsuz yönde etkilememesi gerektiğini vurgulayan Aslanhan, “Ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramıyorlar. Aile bireyleri çocuklarıyla yaşadıkları evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne yazık ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar.” şeklinde konuştu.

Kahta’da yoğun katılımın sağlandığı ‘Hayata Gülümse’ semineri büyük ilgi gördü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023