Kahta Objektif Haber

Kahta’da İlk Kez YKS Heyecanı Yaşandı

Kahta’da İlk Kez YKS Heyecanı Yaşandı
1.128
30 Haziran 2018 - 16:43

Kahta’da ilk kez Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapıldı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın girişimleri sonucu ÖSYM sınav merkezi kapsamına alınan Kahta’da ilk kez YKS heyecanı yaşandı. Samsat, Sincik, Gerger ve çevre köylerdeki öğrencilerin yanı sıra ilçe merkezinde ikamet eden öğrenciler Kahta’daki okullarda sınava girdi. Daha önce Gölbaşı, Adıyaman veya çevre illere gitmek zorunda kalan öğrenci ve ailelerin yaşadığı sıkıntı, stres ve kimi zaman yollarda yaşadıkları tüm olumsuzluklar bu kez yaşanmadı.

Kahta’nın sınav merkezi kapsamına alınmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler ve aileleri, evlerinden kalkıp herhangi bir yol çilesi çekmeden okullara geldiklerini ifade etti.

Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sınava giren öğrencilerden Mustafa Doğan, “Sınavların Kahta’da olması bizim için çok iyi oldu, daha yakın. Şimdi Adıyaman’da okul arıyor olacaktık. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun, biz çok memnunuz” diye konuştu.

Kahta Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler sayesinde öğrencilerin güvenli bir şekilde sınava alındığı ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı belirtildi.

Öte yandan Kahta Belediyesi tarafından tüm vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023