Kahta Objektif Haber

Kahta’da Siyer Sınavına Yoğun İlgi

Kahta’da Siyer Sınavına Yoğun İlgi
1.069
29 Ocak 2017 - 16:46

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılan “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temalı siyer sınavına binlerce kişi katıldı.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na Türkiye genelinde olduğu gibi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde de yoğun bir katılım yaşandı.“O’nu Oku, O’nu Yaşa” sloganıyla yapılan siyer sınavı Kahta Merkez’de 4, köylerde ise 6 olmak üzere toplan 10 farklı adreste yapıldı.

Toplam başvuru sayısının 3 bini aştığını kaydeden platform yetkilileri sınava katılımın sayısının da bu denli yüksek olduğunu ifade etti. Türkiye genelinde ise başvuru sayısının 200 bini geçtiğini belirten yetkililer “Bu kadar insana Peygamber Efendimiz’in hayatını okutmak ve yaşatmak bizi gerçekten mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Umre Ödüllü Siyer Sınavına giren vatandaşlar, “Bu sınavın kaybedeni yoktur. Eğer biz bu dünyada ödül almasak da ahirette alacağız. Bizim amacımız Peygamber Efendimiz’in ahlakını öğrenmek ve O’nun gibi yaşamaya çalışmaktır.” dedi.

Bu tür sınavların topluma güzellik kattığını söyleyen vatandaşlar siyer sınavının her yıl yapılmasını istedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023