Kahta Objektif Haber

Kahta’da ‘Sosyal Girişimcilik’ Eğitimi

Kahta’da ‘Sosyal Girişimcilik’ Eğitimi
1.569
19 Haziran 2018 - 22:42

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Eğitim ve Yardım Vakfı tarafından ‘Değerli Öğretmenim’ konulu seminer düzenlendi.

Kahta Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminerde öğretmenler, kişisel gelişim, iletişim teknikleri ve problem çözme yolları üzerine bilgilendirildi.

Anadolu Vakfı Eğitim ve Yardım Vakfı eğitmeni ve Yazar Doç. Dr. Teoman Hekimoğlu, öğretmen ve idarecilerin sosyal girişimcilik ile etkin iletişimlerini geliştirme ve iyileştirme anlamında eğitim verdi.

Yazar Doç. Dr. Teoman Hekimoğlu tarafından verilen eğitimde, “sosyal girişimciliğin tanımı, sosyal girişimciliğin dünü-bugünü, Türkiye’den sosyal girişimcilik örnekleri, dünyadan sosyal girişimcilik örnekleri, sosyal girişimciliğin geçmişe açılan penceresi, proje taslağı hazırlama” konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplumda sorun çözen, projeler üretebilen ve alternatif çıkış yolları bulabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “Öğretmenlerimizin kişisel gelişimi ile birlikte toplumda sorun çözen, toplumda gördüğü sorunlara, problemlere, sosyal sorunlara karşı projeler üretebilen, farklı çıkış yolları ve alternatif yollar üretebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz binlerce öğrencimize hitap ediyor. Öğrencilerimiz için birçok rol modeli oynayan öğretmenlerimizin de kendilerine biçmiş oldukları bu rolün farkına varmalarını ve kendilerini bu anlamda geliştirmeleri yönünde katkı sunacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Kahta Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ve ilçede görevde yapan öğretmenler katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023