Kahta Objektif Haber

Kahta’da Trafikte Yaya Önceliği Eylemi

Kahta’da Trafikte Yaya Önceliği Eylemi
797
06 Şubat 2019 - 20:45

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Kahta’da yürüyüş düzenlendi.

81 ilde 12.00-13.30 saatleri arasında eş zamanlı yapılan yürüyüş Kahta’da da yapıldı. Yüzyıl Parkı önünde düzenlenen yürüyüşe, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sertyalçın, Milli Eğitim Müdürü Halil Tünçmen, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, kurum amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Caddesi Yüzyıl Parkı önünde başlayan yürüyüş, Kahta Müftülüğü önünde son buldu. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla birçok noktada görevlendirilen trafik polisleri tarafından da sürücülere broşürler dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Bütün illerde eş zamanlı yapılan eylem ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde “Devlet eylem yapar mı? Evet, devlet önümüzdeki günlerde eylem yapacak. İnşallah önümüzdeki zaman dilimi içinde, bu yaya öncelikli trafik için eylem yapacak” ifadeleriyle; yaya öncelikli trafik eyleminin ilk sinyalini vermişti.

Haber: Osman Gündüz / KO-060220191

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023